3 tipy, jak poznáte kvalitní fasádní lešení

Chystáte se aktuálně na realizaci svého projektu, zateplujete větší objekt anebo máte v plánu jiné stavební práce? Pak zcela jistě budete shánět kvalitní lešení, jež vám umožní efektivní práci ve výškách. Na trhu se nachází spousta různých modelů lešení, nicméně ne všechny jsou svými parametry schopny splnit požadavky na kvalitu, respektive bezpečnost. I proto se podíváme na 3 základní kritéria, podle nichž byste měli bez problémů tu správnou konstrukci poznat.

Maximální pevnost a odolnost

V první řadě je zapotřebí, aby bylo lešení maximálně pevné a bytelné při relativně nízké hmotnosti jednotlivých komponentů. Optimální volbou jsou konstrukční prvky složené z uzavřeného rámu a stojky z trubek. Jejich ideální rozměry by měly být 48,3×3,2 mm s tím, že budou disponovat vyztuženými rámovými rohy. Nezapomeňte si zkontrolovat přítomnost úchytů a povrch lešení. Ošetření prostřednictvím žárového zinkování je povinností, aby nedošlo k jeho postupnému korodování a znehodnocování.

Spousta kompatibilních prvků

Spolehlivé lešení musí být jednoznačně opatřeno taktéž zdvojeným zábradlím a patentovanými příčníky. Pozor, aby byly všechny komponenty kompatibilní. Jinými slovy, systém do sebe bude dokonale zapadat. Důležité jsou například i okopové lišty. Spolehlivé lešení poznáte hlavně podle toho, že bude tuhé a bytelné.

Jednoduchá montáž a atesty

Určitě si zjistěte, jakým způsobem se celý systém fasádního lešení montuje. Vše by mělo jít velmi jednoduše. Optimální jsou především různé západky a klipy, díky nimž do sebe komponenty zapadnou. Nezapomínejte ani na atesty. Lešení i bednění musí být certifikováno dle norem EN a také podle národních atestů typu SSN a ČSN.

Dlužni nezůstaneme ani konkrétní typ lešení a bednění. Sázkou na jistotu je systém fasádního lešení Sprint od společnosti Scaserv.

Napsat komentář