3 věci, jež byste si měli promyslet před pořízením lešení

Hodláte stavět svépomocí anebo vlastníte stavební firmu? V obou případech potřebujete kvalitní vybavení, díky kterému se bude váš záměr realizovat mnohem jednodušeji. Mezi takovouto výbavu patří bezesporu lešení. Jeho pořízení není rozhodně nijak jednoduchou záležitostí. V potaz je zapotřebí brát hned několik velmi důležitých aspektů. My se soustředíme na tři z nich, které považujeme úplně nejdůležitější.

Typ lešení volte dle charakteru stavby

Určitě přesně víte, k jakému stavebnímu záměru se chystáte! Podle toho byste také měli volit konkrétní druh lešení. Existuje jich totiž spousta. Pro drobné opravy fasády nebo jiných prvků na rodinném domku se bohatě vyplatí jednoduché skládací varianty. Takovéto lešení má minimální hmotnost, je skladné a bez problémů si jej dopravíte na místo určení. Naopak pro velké stavby už bude třeba komplexního systému trubek a spojek, který vytvoří velkou konstrukci. Mnohdy se neobejdete ani bez bednění. To se hodí jak při řešení základů, tak třeba stropních věnců.

Vyplatí se nákup lešení?

Tato otázka je velmi důležité hlavně z ekonomického hlediska. Je jasné, že pro drobné činnosti v domácnosti není nutné kupovat si lešeňový komplet, který nevyužijete. Pokud ovšem vlastníte soukromou stavební společnost, je optimální nákup konkrétního druhu lešení. Ať už se jedná o prodej lešení anebo jeho pronájem, rozhodně se soustřeďte na kvalitu. Veškeré komponenty musejí být certifikované a lešení odpovídat aktuálně platným přísným normám.

Specialisté na lešení nabídnou prodej, pronájem i poradenství

Naším tipem pro pořízení jakéhokoli lešení je společnost Scaserv. Firma nabízí jak dlouhodobý a krátkodobý pronájem lešení, tak i jeho prodej. Specialisté úspěšně působí na tuzemském trhu od roku 2012 a nabízejí prakticky veškeré lešeňové systémy. Při výběru konkrétního modelu vám ochotně poradí.

Napsat komentář