5 nejznámějších míst v Itálii, která stojí za návštěvu

Itálie je země mnoha tváří, která ukrývá spoustu nádherných míst. Pokud patříte mezi příznivce historie, potěší vás neskutečné množství architektonických skvostů. Stejně tak se můžete těšit na celou řadu přírodních krás. Záleží pouze na vás, co upřednostňujete. V následujících řádcích vám představíme pět italských míst, která rozhodně stojí za návštěvu.

Řím je ráj památek

V první řadě je nezbytné představit hlavní město Itálie, jež patří mezi nejkrásnější města na světě. Ano, jedná se o Řím, kde se snoubí historie s náboženstvím a uměním. Jakousi dominantou metropole je koloseum, tedy největší římský amfiteátr, kde se odehrávaly gladiátorské zápasy. Svou velkolepostí vás nadchne bazilika sv. Petra ve Vatikánu, ale také Pantheon neboli chrám všech bohů.

Benátky neboli město složené z ostrovů

Pokud se řekne Itálie, zřejmě vás kromě Říma napadnou také Benátky. Není divu, protože Benátky jsou označovány za jedno z nejkrásnějších míst na světě. Rozkládají se na 118 ostrovech a pevninské části. Pokud do Benátek vyrazíte, určitě zamiřte na náměstí Piazza San Marco s bazilikou sv. Marka, Dóžecím palácem a věží s hodinami Torre dell’Orologio.

Italské jezero Lago di Garda

Jestliže plánujete cestu do Itálie v létě, nemusíte se koupat pouze v moři, ale bohaté vodní vyžití slibuje i jezero Lago di Garda známé také pod českým názvem Gardské jezero. Pobřeží jezera je lemováno mnoha městy s bohatou historií, například Salò, Desenzano del Garda, Sirmione, Bardolino, Riva del Garda a podobně.

Burano neboli oáza klidu

Zalovíme i v méně známých destinacích, přičemž jednou z nich je ostrov proslavený ruční výrobou krajek, jež se zařadily mezi nejkrásnější na světě. Burano se nachází v Benátské laguně a původně se jednalo o rybářský ostrov. Zaujme vás i zdejší architektura, a to konkrétně barevné domky.

Verona je zase město milenců

Doslova romantickou atmosféru na vás dýchne Verona. I když toto italské město nemá moře, patří k velice navštěvovaným, a to pro svou ojedinělost. Zakopávat budete na každém kroku o historické památky, ale také parky. Proslulý je balkon Romeovy Julie, kam míří každý turista, jenž do Verony přijede.

Napsat komentář