Chcete fádní terasu proměnit v kouzelné posezení? Začněte od podlahy

Pokud jste se rozhodli proměnit ne příliš zajímavou terasu ve vskutku nádherné posezení, kde strávíte během letních dnů i několik hodin, neměli byste opomíjet samotnou podlahu. Současný trh s materiály, které jsou ideální jako podlahy na terasu, je vskutku rozmanitý, a tak máte z čeho vybírat. Dokonce si na své přijdou i nároční jedinci, kteří prahnou po troše exotiky v podobě teaku.

Sortiment dřevěných terasových prken je pestrý. V nabídce jsou jak dřevěná prkna vyrobená z evropských dřevin (smrk, borovice, modřín), tak i varianty z tvrdého tropického dřeva. Základní rozdíly jsou především v mechanické odolnosti, životnosti a pochopitelně i ceně. V následujících řádcích se na jednotlivé druhy dřevin zaměříme podrobněji.

Jak je na tom s odolností sibiřský modřín?

Ideální podlahovou krytinou na terasu je sibiřský modřín, jehož hustota se pohybuje okolo 650 až 690 kilogramů na metr krychlový. Sibiřský modřín spadá do jehličnatého dřeva, které je nejenže příjemné v letním období, ale poskytuje teplo od podlahy i v chladnějším počasí. Právě sibiřský modřín je velice ceněné dřevo vyznačující se vysokou odolností vůči mechanickému poškození a opotřebení. Často je nazýván jako věčný strom, jenž se nebojí vlhkosti, ani prudkých výkyvů teplot.

Čím se vyznačuje exotická dřevina teak?

Do popředí se prodírají navíc i tropické dřeviny rostoucí ve velice náročných podmínkách. Právě v tropických oblastech je vysoká vlhkost, které jsou tamní stromy schopné odolávat, a tak jejich dřevo je odolné vůči plísním a škůdcům. Zmíněná odolnost je dána tím, že tropické dřevo, jako je právě teak, má vysokou hustotu dřeva. Pokud vezmeme konkrétně teak, tak ten se pyšní hustotou 690 kilogramů na metr krychlový. V neposlední řadě se teak chlubí tím, že obsahuje vysoké procento přírodních olejnatých silic, a tím pádem ho nepřekvapí ani vysoká vlhkost.

Jestliže hledáte specialistu, jenž má v nabídce nejen dřevěná terasová prkna, ale například i saunové palubky, obraťte se na internetový obchod https://shop.au-mex.cz/, kde najdete vše potřebné.

Napsat komentář