Aktuální trendy koupelnových skříněk. Víte, jak vybrat ty správné?

Plánujete přestavbu nebo zařizování nový koupelny a máte pocit, že vám něco chybí? Nejsou to právě koupelnové skříňky? Podle čeho je vybírat a jaké jsou aktuální trendy? Podívejte se na stručný článek o možnostech, jak dotáhnout svoji koupelnu téměř k dokonalosti.

Často stačí i malý detail

Koupelnové skříňky určitě nepovažujeme jenom za malý nepodstatný detail, ale mají mnoho praktických důvodů. Slouží hlavně jako úložné prostory. Díky tomu často zabírají poměrně značnou část koupelny, a proto by měly být krásné i v malých detailech. Při výběru té dokonalé koupelnové skříňky se zaměřujte na její rozměry, celkový vzhled, ale i drobné detaily, kdy při pohledu na ně budete mít pocit, že do sebe všechno skvěle zapadá. Hledání takto dokonalého kousku nemusí být úplně jednoduché, ale díky velkým možnostem internetu jistě dokážete i nemožné a podaří se vám sehnat vysněný kousek.

Jednoduchost a čisté tvary

Aktuálními moderními trendy jsou hlavně jednodušeji tvarované skříňky v čistých barvách. Klasikou jsou světlé či naopak tmavé odstíny v závislosti na vaší koupelně. Obecně platí, že do malé koupelny se doporučují použít světlé barvy, které prostor opticky zvětší. Nemusí to však být striktním pravidlem a v rámci zajímavosti můžete i vzájemně kombinovat kontrastní barvy.

Funkční využití a ohledy na dlouhou životnost skříňky

Při výběru koupelnové skříňky sledujeme nejen její design, ale i to, zda nám poskytne dostatek úložného prostoru pro všechny potřebné věci. V úvahu vezmeme všechny členy rodiny a to, kolik věcí potřebujeme uskladňovat právě v koupelně. Kromě skříněk je možné využít i poličky, případně prostor v zrcadlové skříňce nad umyvadlem. Při umisťování skříněk se snažte myslet na to, aby zbytečně příliš nestály ve vodě. Pro umístění na zemi volte nábytek s nožičkami. Uvidíte, že díky šetrnosti vám koupelnový nábytek vydrží dlouho krásný a maximálně funkční.

Napsat komentář