Při dopravě materiálu se neobejdete bez silniční váhy

V mnoha oblastech jsou dnes a denně používány průmyslové váhy, mezi které náleží i ty silniční. Patří k fenoménům dnešní doby. Vždyť jakým jiným způsobem zvážit přesně a prakticky náklad než přímo na autě? Existuje několik druhů silničních vah podle požadavků určitého oboru. Jsou to především váhy automobilové, mostní a jeřábové. Kromě mechanických jsou dnes oblíbené ty elektronické, jež pracují komfortně a přesně.

Hlavní kritéria pro průmyslové váhy

Plánujete zainvestovat do zařízení určeného pro vážení? Nejprve si ujasněte hlavní kritéria. Silniční váha může mít mnoho podob a pořídit špatně, to by byl hodně drahý krok vedle. V úvahu bereme druh váženého materiálu, typ váhy a její nosnost. Vyplatí se nakupovat u kvalitního výrobce a myslet na záruční i pozáruční servis, v budoucnu budou možná potřeba opravy a je žádoucí, aby byly hotové rychle. Kvalita, skvělý servis a poradenství, to je průmyslová váha od Váhy Jas. Nenechá vás na holičkách.

Zdroj: Vahyjas.cz

Parametry silniční váhy

Silniční váhy se vyrábějí v délce od 4 do 18 metrů a váživost dosahuje až 60 tun. Samozřejmě nemá smysl pořizovat tu „nejnadupanější“ váhu, pokud ani zdaleka nevyužijeme její kapacitu, chce to selský rozum. Parametry jsou závislé na konkrétních požadavcích zákazníka, váha, která stačí jednomu podnikateli, nebude stačit dalšímu. Materiálem pro výrobu silničních vah je nejčastěji lakovaná ocel, někdy kombinovaná s betonem. Materiál musí být odolný a stabilní. Jak je to s provedením vah? Vybrat si můžete nájezdové (nad úrovní vozovky) nebo zapuštěné (v úrovni vozovky). Jako příslušenství se využívají závory, semafory svodidla, obslužný terminál a vážní software.

Kvalitní výrobky od Váhy Jas s.r.o.

O kvalitě vah od společnosti Váhy Jas s.r.o. svědčí četné certifikáty a spokojenost zákazníků. Nechybí ani certifikát o schválení systému jakosti výroby výrobce vah. Vystavuje jej Český metrologický institut na základě důkladné kontroly. K čemu je dobrý? Pouze takto certifikované společnosti mohou provést zákazníkům tzv. “ES posouzení shody“ u dodávané průmyslové váhy. Plnohodnotně tak nahradí prvotní ověření váhy od ČMI.

Napsat komentář