Autolakovny: Nemalá investice do začátku, ale jasná návratnost

Zařídit si autolakovnu je rozhodně dobrý nápad, jelikož počet automobilů vzrůstá. Většina rodin dnes vlastní více než jedno auto a každý čas od času potřebuje aspoň drobné korekce či nástřiky dílů nebo karoserií. Tento obor tedy rozhodně má budoucnost, i když začátky mohou být trochu těžší.

Žádná autolakovna se neobejde bez správného technického vybavení. Ač je řemeslník sebešikovnější, jen s kvalitní výbavou může dosáhnout profesionálního výsledku. A s čím je konkrétně při vybavení lakoven potřeba počítat?

Základem je lakovací kabina

Lakovací kabina je místem, kde se aplikují různé druhy nátěrových hmot, takže je naprosto nezbytným vybavením. Lakovací boxy se vyrábí ve velkém množství různých velikostí, s variabilní výbavou a volitelným příslušenstvím. Uvnitř je možné instalovat například tlakoměr, propan-butan a další vybavení.

Doplňkem stříkací kabiny je kabina sušicí, kterou lze rovněž vybavit podle svých potřeb. Výhodným řešením pro váš provoz mohou být rovnou zdvojené lakovací a sušicí kabiny.

Dokonalé podmínky zajistí vzduchotechnika

Aby byl výsledek uspokojivý, je potřeba zajistit v kabině vhodné podmínky – především konstantní teplotu a bezprašné prostředí. K tomu slouží vstupní a výstupní agregáty, případně odsávací stěny, které vás zbaví nečistot vznikajících při nástřiku nátěrových hmot. Tím pádem bude pracoviště také odpovídat hygienickým normám a bude bezpečné pro zaměstnance.

Z dalšího vybavení autolakoven můžeme jmenovat přípravná pracoviště pro veškeré práce před lakováním nebo třeba míchací boxy. Více inspirace a informací pak najdete na webu firmy Naver, která dodává vybavení lakoven: www.naverbrno.cz. Kromě zboží vystaveného na internetu je schopná připravit i řešení přímo na míru, pomáhá rovněž vyřizovat administrativu a povolení. Za zmínku stojí také fakt, že prodává vybavení na splátky.

Napsat komentář