Bláznivá dovolená? Jedině na Vltavě

Češi jsou národem vodáků. Kdo si to nezkusil jako malý s rodiči, mohl vyrazit se školou nebo později s partou kamarádů. Ti všichni se potkávají ve vodácké sezóně na Vltavě a zdraví se ahoj. Vyrazit můžete na víkend, ale na vodě si můžete užít také celý týden. Záleží jen na tom, jaké si vyberete plavidlo v půjčovně lodí Vltava.

Kánoe, nebo raft?

Říká se, že dobrý vztah prověří vodácká výprava. A je to pravda. Když si pár půjčí kánoi, po chvíli se ukáže, jak spolu dokážou komunikovat. Proto je nejlepší vyrazit do půjčovny lodí Vyšší Brod. To je startovní pozice pro všechny vodáky, kteří se ale mohou také vydat i na horní tok Vltavy, kam si troufnou spíše ti otrlejší a zkušenější. Výprava na Vltavu je dobrou zábavou i pro větší party, které mohou vyzkoušet půjčovnu raftů Vyšší Brod. Na raft se vejde více lidí najednou, a tak se mohou zapojit i úplní začátečníci či děti. Dneska už není vodáctví tak náročné jako dříve. Loď si můžete půjčit rovnou na startu, firma vám zajistí i barely a záchranné vesty. Mnozí také jezdí úplně nalehko a věci si převáží auty.

Dovolená pro všechny

Vodáctví může každý spojit s příjemnou dovolenou. Jižní Čechy totiž nabízí daleko víc než jen projížďku po řece. Kdo se necítí na jezy kousek za Vyšším Brodem, může se pouze podívat do nedalekého zámku Rožmberk a zajít do půjčovny raftů Vltava až dál po řece na dalších nástupních místech. Ty se nacházejí většinou v kempech, které už nejsou tak divoké a bez zázemí, jako bývaly dříve. Zájemci tu najdou více než jen korýtko se studenou vodou na vyčištění zubů. Kdo chce, může ujet pár kilometrů, ostřílení vodáci pak dojedou klidně na Zlatou Korunu za Českým Krumlovem, jiní možná až do Českých Budějovic. Po cestě se výletníci nemusí bát, že umřou hlady a žízní, mohou potkat hodně stánků s občerstvením, z nichž některé plavou i na hladině.

Napsat komentář