Bowlingové dráhy jsou pro návštěvníky stále atraktivní zábavou

Přestože bowling není žádnou novinkou, lidi nejspíš nikdy neomrzí. Shazovat věci je lákavé, nejedná se o až tak náročnou činnost, a navíc se provozuje skupinově s přáteli. Hotely, sportovní a zábavní centra, která jsou vybaveny bowlingovými dráhami, nemají o zákazníky nouzi. Přemýšlíte také o rozšíření služeb?

Nebudeme si nic nalhávat, investice do bowlingové dráhy není zrovna malá. Je ale potřeba přemýšlet v dlouhodobém hledisku, protože kvalitně zpracovaný bowlingový systém vydrží opravdu dlouhá desetiletí. Technologie se v této oblasti příliš nemění, už není moc co vymýšlet a i ty nejmodernější bowlingové dráhy fungují na stejném principu jako starší modely. Jsou jen lákavější svým zpracováním, barevným podsvícením a dalšími specialitami.

Dá se najít i skromnější řešení

U drah se využívají dvě základní technologie lišící se ve způsobu stavění kuželek – šňůrová a bezšňůrová. Ta první je vhodnější do restaurací, hotelů a center, v nichž nejsou plánovány oficiální soutěže a turnaje. Jsou podstatně levnější a používají se pro menší bowlingové systémy se dvěma nebo čtyřmi dráhami. Bezšňůrová technologie se hodí pro šest a více drah. Ostatní části bowlingu, jako jsou dráhy a počítání skóre, ale zůstávají vždy stejné.

Určitou možností je i tzv. minibowling nebo microbowling. Jedná se o zmenšené (kratší) dráhy vhodné tam, kde není příliš místa nebo je záměrem výrazně ušetřit.

Řešením mohou být použité dráhy

Prodej a servis bowlingových drah u nás už dlouho nabízí trutnovská firma BOWLING – CENTRUM. Začínala s automatickými stavěči kuželek a dnes už pro ně není problém ani výroba bowlingových drah i veškerých náhradních dílů. A právě na jejich webu najdete výhodné nabídky, kdy někdo prodává použitou bowlingovou dráhu. Ceny za dvoudráhy se přitom pohybují už okolo 100 000 korun, což není až tak vysoká částka. Když si spočítáte, kolik zákazníků na bowling přijde a připočítáte jejich útratu za nápoje a občerstvení, zjistíte, že se investice brzy vrátí a pak už bude bowling jenom vydělávat.

Napsat komentář