Cestovní pojištění se vám bude hodit i při cestách po Česku

Zatímco při cestách do zahraničí si většina lidí bez většího přemýšlení sjednává cestovní pojištění, dovolená v Čechách tuto myšlenku obvykle nevyvolává. Důvodem je hlavně fakt, že ošetření i léčba je v případě úrazu hrazeno zdravotní pojišťovnou, u které jste pojištěncem. Na cestách se vám ovšem mohou přihodit i jiné patálie.

Cestovní pojištění na dovolenou po České republice proto neobsahuje pojištění léčebných výloh, zaměřuje se ovšem na jiné události. Kdy pojištění v tuzemsku oceníte?

Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti se hodí zejména ve chvílích, kdy například provozujete nějaký sport a zraníte druhou osobu. To se může stát prakticky kdykoli, ani to nemusí být vaše vina. K úrazům nejčastěji dochází při jízdách na kole, na koloběžkách nebo na lyžích. Zraněná osoba navíc může mít jen pár odřenin, i tak se vám ale pojištění vyplatí. Třeba, když během incidentu zničíte vybavení této osoby. Pojištění odpovědnosti však pokryje i škody, které vzniknou poničením věcí v obchodech nebo třeba v hotelu, ve kterém dovolenou trávíte.

Úrazové pojištění

Pokud plánujete dovolenou strávit aktivně, úrazové pojištění je základ. Kryje vám záda, pokud přijdete k úrazu, který by vás například dočasně vyřadil z práce. Zahrnuje však i pojištění pro případ smrti následkem úrazu. Pohlídejte si ovšem pojistné limity a rozsah krytí včetně výluk z pojištění.

Pojištění domácích mazlíčků

Bude-li vás na cestách doprovázet váš pes, ujistěte se, že cestovní pojištění zahrnuje i pojištění domácích mazlíčků. To poskytuje komplexní ochranu čtyřčlenných členů rodinu a kryje nenadálé výdaje při nemoci nebo úrazu. Pozor však, pojištěná mohou být pouze taková zvířata, která jsou očipovaná a řádně zaregistrována. Na cestách si také dejte pozor, že má zvíře kromě značky o čipu i obojek s kontaktem pro případy, kdy by se zaběhlo.

Alkohol povolen

Věděli jste, že se pojištění většinou nevztahuje na případy, kdy bude prokázáno, že jste požili alkohol? Pokud si tak například dáte pivo a následně způsobíte někomu škodu, ať už na zdraví či na majetku, pojišťovna za vás škodu ani léčebné výlohy nezaplatí. Některé pojišťovny však nabízí varianty cestovního pojištění, které na toto myslí. Připojištění platí jen pro dospělé osoby a je omezeno limitem alkoholu v krvi.

Pojištění zavazadel

I při cestách po České republice se vám mohou zavazadla ztratit, poškodit nebo vám je může někdo ukrást. V takových situacích oceníte připojištění zavazadel, které na výše vypsané scénáře myslí. Před cestou se však ujistěte, že budete v případě pojistné události schopni doložit, jaké vybavení jste v zavazadlech měli.

Cestovní pojištění na dovolenou po ČR lze sjednat například na online srovnávači pojištění Klik.cz, kde stačí zadat základní osobní údaje, místo pobytu během dovolené a následně vybrat, jaká připojištění požadujete. Online lze i zaplatit a smlouvu o pojištění rovnou uzavřít.

Napsat komentář