Vyrazte na dovolenou na Ostravsko a relaxujte v Lázních Klimkovice, vyrazte po rozhlednách a technických památkách!

Většina lidí si myslí, že je dovolená v Moravskoslezském kraji spojena jen s prohlídkou technických památek a nočním životem. Věřte, že je to jen minimum toho, co tato unikátní oblast nabízí. Jako mávnutím kouzelného proutku se přenesete do hornické destinace, která na vás dýchne zajímavou minulostí a nevšední atmosférou.

Když dáte přednost ubytování, které nabízejí penziony na Ostravsku, nebudete zklamaní. Nejenže poznáte technické a industriální pamětihodnosti, ale navštívíte i nepřeberné množství hradů, zámků, lázeňských lokalit a vydáte se do Pusteven, Jeseníků, Těšínského Slezska či Poodří. Moravskoslezský kraj je rájem pro milovníky kulturních památek i přírodních skvostů.

Ostrava vás ihned omámí!

Třetí největší město České republiky je pověstné těžbou uhlí a těžkým průmyslem. Na své si zde přijdou výletníci zajímající se o technické divy. Patří k nim areál Dolních Vítkovic, Technotrasa, rozhledna Bolt Tower, stará koksovna, Malý a Velký svět techniky. Především s dětmi si užijete v Landek parku s hornickým muzeem. Navštívíte zoologickou zahradu s botanickými stezkami, planetárium, a dokonce i Muzeum hraček. Dechberoucí výhled na Ostravu nabízí věž Nové radnice a halda Ema. Penzion Ostrava je tedy jako ubytování bezkonkurenční volbou!

A honem do Opavy!

Jakmile vstoupíte do bývalého hlavního města rakouského Slezska pyšnícího se Slezským zemským muzeem, budete spokojení. Metropole je prošpikována historickými klenoty, zámky a zámečky. Oblast ohromí přírodními krásami, vojenskými bunkry, památníky a arborety či nádhernými pastvinami, kde se pasou divocí koně. Penzion Opava vám zajistí potřebné zázemí.

Bohatou nabídku ubytování si prohlédnete na jednom místě, stačí mrknout na penziony na Penzion.cz. Právě zde ukořistíte inspiraci a rezervujete si nocleh snů!

Napsat komentář