Chcete si vybrat dobré víno k večeři? Poradíme vám, na co nezapomenout

Pokud netušíte, co vaše polovička připraví na večeři, sáhněte po šampaňském, případně sektu, protože bublinky se pěkně snoubí s takřka jakýmkoliv pokrmem. V případě, že se na bublinky prostě necítíte, tak je potřeba poohlédnout se po jiném druhu.

V první řadě se víno rozděluje na dvě hlavní kategorie, a to na bílé a červené. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno byste měli zohlednit.

Bílé víno

Chardonnay je perfektní volba, protože je svěží a čisté. Přesně takové bílé víno nikoho neurazí. Jestliže chcete vypadat jako skutečný znalec vína, poohlédněte se po španělském vínu Albariños.

Červené víno

Pokud je ve vašem hledáčku spíše červené víno, pinot noir je ideální volbou. Láhev kalifornského či oregonského pinot noir je plné ovoce. Zemitější tóny zase slibuje francouzský pinot noir z Burgundska. Další vína, která stojí za zmínku, jsou ta z oblastí Côte de Nuits nebo Côte de Beaune.

Vezměte v úvahu preference hostů

Čekáte hosty? Chcete jim vyhovět? V první řadě se zeptejte, jaký druh preferují, protože každému chutná něco jiného. Někdo preferuje šampaňské namísto klasického vína, což je potřeba dopředu vědět. Sáhněte po takové láhvi, která hosty určit oslní. Téměř každá významná vinařská oblast má slavná vinařství se světoznámými víny.

Existují i upozornění, na jaká vína si dát pozor. Pamatujte si pravidlo, že sekty nejsou šampaňské. Zapomeňte na extrémně levná vína v krabici či sáčku.

Víno slaďte s jídlem. Živočišné tuky v jídle se dobře snoubí s víny, která mají hodně tříslovin. Steak či žebra se skvěle kombinují s cabernetem sauvignon. Jestliže chcete koupit vína, burčák či šampaňské, podívejte se do nabídky e-shopu Vinoadestilaty.cz. Budete spokojení s nabídkou i cenovou politikou, takže neváhejte a pusťte se do výběru.

Napsat komentář