Toužíte-li po koberci, kupte si opravdovou kvalitu

Vybrat si tu správnou podlahovou krytinu může být pro člověka, který neví přesně, co v tomto směru chce, trochu problém. Možností je dnes totiž tolik, že se v nich mají často problém vyznat i profesionálové, natož naprostí laici.

Když pořád tápete, možná pro vás bude nejlepší dát přednost klasice, a sice koberci. I když mají stále docela dost neduhů, disponují i celou řadu pozitivních vlastností.

Čistí se už docela dobře

Jedním z hlavních negativ, kvůli kterým se lidé koberců zříkají, je jejich schopnost rychle a hodně se zašpinit. I kvalitní moderní koberce se mohou špinit docela často, a když chcete třeba malovat nebo dělat jiné obdobné úpravy, je potřeba tepich zakrýt novinami či ještě lépe nějakou slídou.

Plovoucí podlahu či parkety můžete klidně nechat nezakryté, jelikož je pak snadno dáte zase do pořádku. Stačí je párkrát přejet hadrem namočeným ve vodě a saponátu. Ano, koberce je nutné často dlouze drhnout a také pravidelně vysávat, aby se na nich neudržoval prach a další drobné nečistoty, nicméně s moderními čistidly, respektive vysavači, už není jejich čištění zase taková tragédie jako v dobách minulých.

Za trochu té dřiny však rozhodně stojí. A to nejen proto, že jsou hezčí než moderní podlahy, ale také se po nich daleko lépe chodí. Jsou příjemně teplé a nestudí ani během studených zim. Kdo rád doma chodí bos, ten by snad ani jiný druh podlahové krytiny používat neměl.

Perské modely

Samostatnou kapitolou je pak perský – koberec. Jedná se o vyšší level, než jsou standardní tepichy, jež se dají běžně koupit. Jde o ruční výrobu a na celkovém provedení je to samozřejmě znát.

Pravé perské koberce se vyrábějí jen a pouze z přírodních materiálů, jako je třeba ovčí vlna. Díky tomu jsou extra jemné, avšak i vysoce odolné. Tyto luxusní tepichy mohou sloužit jedné rodině po celé generace, aniž by se snížila jejich kvalita.

Napsat komentář