Chystáte se na dovolenou? Jeďte na ni autobusem

Léto máme přímo na dosah. Venkovní teploty lámou rekordy a coby kamenem dohodil tu bude i léto kalendářní. Možná, že už v diáři máte zaškrtnutý termín své dovolené. Máte už vybranou i destinaci a způsob dopravy? Nepořizujte si je najednou, ale zvlášť. Hodně tak ušetříte.

Na výběr jako každý rok máte několik možností: zůstat doma a užívat si zaslouženého volna v domácím prostředí. To je evidentně nejlevnější dovolená, avšak ruku na srdce – skutečně si doma odpočinete? Nevím, jak vy, ale já doma odpočívat nemohu. Téměř na každém rohu totiž vidím nějakou práci: tu pohozené tričko, tu mapu prachu, tu květinu, kterou je třeba zalít. A co strava? Kdo mi bude servírovat all inclusive? A kdo po mně umyje nádobí? Nikdo. Dovolená doma zkrátka ne.

Dovolená s cestovní kanceláří?

Vydat byste se tedy měli někam, kde se o vás postarají. Kde to bude, je jen na vašem uvážení. Někdo má rád moře, jiný hory. Výběr destinace tedy je na vás. A po něm byste se měli rozmyslet, jak se na dané místo dostane. Můžete se samozřejmě na dovolenou vydat s cestovní kanceláří, která vám zajistí dopravu i ubytování. Nepřipadáte si ale na těchto dovolených jako ovce? Bez ohledu na to, že za tento komfort musíte jaksepatří zaplatit. Věřte, že existují levnější varianty.

Ubytování a dopravu volte zvlášť

Ti, kteří chtějí něco ušetřit, by měli ubytování a dopravu objednávat zvlášť. Pokud zvolíte dopravu leteckou, letenky si budete muset rezervovat s velkým předstihem. V samotné sezóně bývají naopak nejdražší. Další možností je jet na dovolenou vlastním automobilem. Kdo to kdy zažil, tuto zkušenost často popisuje pojmy jako neekonomické, nepohodlné, zdlouhavé a nevyzpytatelné. Sečteno a podtrženo, pokud při cestě na dovolenou nechcete zažít peklo, rozhodně se automobilem na dovolenou nevydávejte. Vzhledem k evropským cenám benzínu a dalším poplatkům vás cesta autem může vyjít pěkně draho. A záběry z hlavních dovolenkových tahů v hlavní sezoně také nejsou moc lákavé. A myslete i na řidiče, který může strávit několik dní řízením. První dny dovolené chudák prospí.

Nejlevnější doprava? Autobusem

Co tedy zbývá? Uvažovali jste už o dopravě autobusové? Zapomeňte na někdejší karosy z Vieweghových Účastníků zájezdu. Vozové parky současných autobusových přepravců se skládají z velmi luxusních a klimatizovaných vozů. Během jízdy si můžete odskočit na toaletu, sledovat televizi a samozřejmě se dobře vyspíte. Po cestě nebudete strhaní, ale odpočatí a plni energie užívat si dovolenou plnými doušky. Autobusy navíc řídí profesionální řidiči, kteří trasu znají a při cestě se střídají. Cesta autobusem do Chorvatska, Itálie či kamkoliv jinam je navíc jasnou volbou i z ekonomického hlediska. Vyjde vás mnohem levněji než cesta autem.

Napsat komentář