Ve zbroji proti komárům

Komáři nám dokážou pěkně otrávit léto. A jejich sezóna je téměř na dosah. Spaní při otevřeném okně se mnohdy rovná zahrávání si s otevřeným ohněm. Nepříjemné bzučení spojené s jejich útoky má za následek svědivé boláky, které se nás navíc drží i několik týdnů.

S komáry to opravdu není jednoduché. Naštěstí je v našich silách se jich účinně zbavit. V boji proti komárům naštěstí pomáhá řada repelentů, které si můžete připravit i doma.

Česnek, levandule a máta

Komáři například nemají v oblibě česnek. Zkuste rozetřít pár stroužků a třeba v ložnici si jimi natřít rámy oken. Pokud vám ovšem stejně jako komárům nebude vadit jeho silné aroma. V opačném případě vyzkoušejte levanduli. Zabírá jak ta nasušená, tak levandulový olej. Podobné účinky mívá i máta. Několik nasušených lístků v mističce by nezvané hosty mělo spolehlivě odradit. Babičky dále sázely na skořici, meduňku, jalovec nebo rozmarýn.

Pozor na DEET!

V běžné obchodní síti si pak můžete pořídit repelent. Vyvarujte se ale přípravků, které obsahují aktivní složku DEET! Ta tělu škodí. Působením na mozkové buňky totiž způsobuje neurologická poškození, jako jsou výpadky paměti, slabost, nepříjemné bolesti hlavy, kloubů, svalů a dušnost. Především repelent pro děti tedy vybírejte obzvláště pečlivě.

Žádná chemie, jen bylinky

Na trhu se ale už objevují přípravky bez této nebezpečné látky. Na topvet.cz seženete účinná pleťová tonika, ať již na lihové či olejové bázi, která účinně odpuzují létající, ale i lezoucí hmyz, tedy i obávaná klíšťata. Tajemstvím jejich úspěchu jsou bylinné silice. Tato tonika navíc pokožku chrání před volnými radikály, čímž ji ochraňují proti projevům stárnutí.

Sérum na pobodání hmyzem

A když už vás nějaký neodbytný komár poštípe, aplikujte na místo vpichu sérum na pobodání hmyzem. Místo vás přestane svědit a nevytvoří se na něm nevzhledný otok. Protože jsou tyto přípravky na přírodní bázi, můžete je bez obav aplikovat i na děti.

Napsat komentář