Chystáte se na novou kuchyň? Povíme vám, na co si dát pozor

Abyste se mohli v kuchyni snadno orientovat, tak ji musíte mít správně navrženou. Správná kuchyň musí sloužit k vaření, stolování, mytí nádobí, uskladňování nádobí, uskladňování potravin apod. Aby vaše kuchyň splňovala všechny vaše požadavky, tak ji musíte mít vyrobenou na míru. Kuchyně na míru jsou originální a můžete od nich očekávat vše, co si přejete.

Před výstavbou kuchyně musí být v kuchyni ideální rozvody

Před vytvořením kuchyně na míru musíte zvolit ideální rozvržení kuchyně. Důležité je vycházet z parametrů bytu, ve kterém se má kuchyň vyskytovat. Důležité je také naplánovat si přípojky vody a elektřiny tak, až jsou dostupné na místech, kde je vyžadujete. Proto nejdříve musíte naplánovat vhodné stěny pro kuchyňské linky.

Dáváte přednost jednostranné kuchyňské lince?

Kuchyňská linka v domě či bytě může být jednostranná, nebo i vícestranná. Nad i pod kuchyňskou linkou jsou většinou úložné prostory, kde budete ukládat spotřebiče, titanové hrnce a další nádobí. V úzkých prostorech se spotřebiče zpravidla umísťují za sebou. Vytvoří se tak prostorné místo pro pohyb v kuchyni.

Druhý typ kuchyňské linky – dvoustranná kuchyňská linka

Vytvořit si však můžete i takovou kuchyň kde nejsou spotřebiče umístěny lineárně za sebou, ale dvoustranně. Tak vám vznikne dvoustranná kuchyňská linka. V každé části můžete mít uskladněný jiný typ nádobí. Titanová pánev může být umístěna ihned u sporáku, pekáč u trouby atd. Důležité je, aby všechny zóny v kuchyni byly uspořádány přehledně.

Článek vznikl ve spolupráci s redakcí magazínu o bydlení Bydlímestylově.cz.

Napsat komentář