Co všechno potřebuje hokejista?

Co vlastně člověk potřebuje, pokud má v plánu začít se věnovat hokeji? Na hokejku, helmu a brusle si nejspíš vzpomene každý, nicméně to ani v nejmenším nestačí. V začátcích možná nepotřebíte úplně vše, co je níže vyjmenované, avšak měli byste mít aspoň ponětí, jakou výbavu hokejista potřebuje.

Helma

Přece jenom s ní začneme, protože je nejdůležitější pro vaše bezpečí. Nejvhodnější je pořídit si přilbu s mřížkou, aby chránila nejen zadní část hlavy, ale také obličej. Zranění v obličeji bývají dost ošklivá.

Chránič krku – volitelný

Spousta, možná i většina dospělých hráčů ho nenosí. Už se ale staly případy, kdy brusle málem prořízla krk.

Chránič ramen – volitelný

Většina dospělých hráčů jej opět nenosí, nicméně pokud hodně padáte, zachrání vás. Na druhou stranu, jestli nemáte v plánu do výbavy moc investovat, můžete tuto položku vynechat.

Chrániče loktů a holení

Ty už jsou naopak nezbytné. Na lokty se často padá, do holení budete určitě dostávat hokejkou a pukem, bez chráničů byste zažívali hroznou bolest.

Rukavice

Musí být pohodlné a vyzkoušejte si, aby se vám v nich dobře hýbalo prsty. Existuje takový trik, že pokud můžete v rukavicích ukázat prostředníček a pak palec nahoru, sedí vám dobře.

Kalhoty

Ochraňují stehna a spodní část zad. Musí tedy dobře sednout. Velké kalhoty by vám padaly z boků, malé by se zařezávaly. Ani jedno si ve hře nemůžete dovolit.

Brusle

Dospělým už noha neroste, a tak se nebojte investovat do dražších. Pořiďte si brusle, které vám opravdu sedí, a nepoohlížejte se v nejlevnějších kategoriích. Stejně byste je pak brzy museli nahradit, protože byste zjistili, že neposkytují noze dostatečnou oporu a moc toho nevydrží.

Hokejka

Tohle je snad úplně samostatná kapitola. Na rozdíl od bruslí však není tak důležité vybírat vysokou kvalitu. Neutrácejte v počátcích za ultra super materiály, postačí obyčejná dřevěná hokejka. Hlavně aby měla správnou délku, tedy aby vám při postavení se na bruslích byla po bradu.

Další doplňky

Určitě budete potřebovat ještě minimálně nějakou velkou sportovní tašku, do níž tohle všechno dáte. Pak se budou hodit sportovní ponožky, termoprádlo a hokejový dres. Dobrým vynálezem jsou rovněž chrániče zubů. Někomu ovšem vadí, takže záleží spíš na vašem pocitu a na tom, jestli se s nimi budete cítit pohodlně.

Pokud sháníte hokejové vybavení, určitě se podívejte do e-shopu značky Bauer.

Napsat komentář