Cyklosezóna je sice ještě daleko, ale nyní je ideální čas se na ni dobře připravit  

Uchvátila vás cyklistika a stala se vašim novým koníčkem? Pak určitě pátráte po tom, co byste si měli pořídit, aby se vám na kole dobře jezdilo. Pojďme se podívat na to, bez čeho se neobejdete.

Základem je kvalitní kolo

Zcela zásadním je výběr vhodného kola. Volit byste ho měli podle toho, kde budete nejčastěji jezdit. Budou to spíše horské sjezdy v plné rychlosti přes kořeny stromů? Pak dobré horské kolo bude pro vás to pravé. Na ceně určitě nešetřete, chcete přece tu nejlepší kvalitu. Třeba kola Bianchi nabízejí výborný poměr ceny a výkonu.

Přemýšlíte nad elektrokolem?

Jestliže už máte na zádech nějaký ten křížek a sil ubývá, možná bude stát za zvážení pořídit si elektrokolo. Motorek vám na cyklostezkách pomůže a vy toho zvládnete ujet daleko více. Pozor ale na přeceňování vlastních sil. Elektrokola Rocky Mountain patří mezi zákazníky k oblíbeným.

K jízdě na kole patří i správné oblečení

Výlet na kole vyžaduje od účastníků také vhodné oblečení. Je jím obvykle cyklistický dres a kalhoty z funkčních materiálů, jež odvádějí pot od těla. Nosí se příjemně a nijak neomezují v pohybu. Pro jízdu na kole je ideální Castelli . Jedná se o oblečení italské výroby z aerodynamického Jersey s využitím nanotechnologie pro vodoodpudivost a prodyšnost materiálu. Toto oblečení si určitě hned oblíbíte, protože se v něm prostě budete cítit příjemně. Vždyť ho také oblékají známí profesionálové, kteří v něm podávají své nejlepší výkony.

Bezpečnost na prvním místě

Dalším nezbytným vybavením je helma. Přestože není pro dospělé povinná ze zákona, z bezpečnostního hlediska byste bez ní vůbec neměli vyjíždět. Při pádu chrání hlavu před těžkým úrazem. Chybět by vám neměly ani rukavice a správné obutí, případně cyklistický batoh, do kterého si uložíte nezbytné doplňky. Nezapomeňte na náhradní sadu na opravdu duší.

 

Napsat komentář