Kolik stojí základní softwarové vybavení počítače?

Když si pořizujeme nový počítač, obvykle hledíme jen na cenu samotného hardwaru a už nepočítáme s tím, že budeme muset pořídit také nějaký software. Kolik takové softwarové vybavení pro domácí počítač stojí? Záleží na tom, kde nakoupíte.

Software obvykle nebývá moc levný, což je také důvod, proč se ho lidé snaží sehnat různými nelegálními způsoby. Pamatujte však, že software je autorským dílem, a pokud ho budete používat bez souhlasu subjektu, hrozí vám sankce do výše až 150 tisíc korun.

Software nemusí být drahý

Velmi dobře to víte, ale prostě si nemůžete dovolit koupit drahý počítač a pak dát ještě deset tisíc za softwarové vybavení? Není to třeba. Nakupte v e-shopu ProLicence, kde prodávají softwarové licence za výjimečně výhodné ceny. Nakupují totiž ve velkém a díky tomu se dostávají na lepší cenové nabídky.

Jde přitom o plně legální software, který zakoupíte zcela jednoduše. Objednáte si ho přes e-shop, avšak nedorazí vám poštou. Přijde vám do e-mailu, a to prakticky okamžitě. Ihned ho tedy můžete začít používat.

Office 2019, operační systém i antivirus

E-shop prodává základní software, který je potřeba téměř v každém PC. Začíná to samotným operačním systémem, pokračuje antivirovými programy. Například Kaspersky anti virus zakoupíte za 400 Kč pro jeden počítač, 600 Kč pro 3 PC. Stejně tak jsou v nabídce i další antivirové programy Avast, AVG? Bitdefender, Norton a McAfee. Ceny jsou podobné, pro jeden počítač se určitě vejdete pod pětistovku.

Nezbytným vybavením je také Microsoft Office balíček. Pro domácí použití vám stačí Office 2019 pro studenty a domácnosti, ten stojí 750 korun. Tato licence zahrnuje Word, Excel, PowerPoint a OneNote, jde o trvalou elektronickou licenci.

V nabídce e-shopu pak nechybí nějaké další programy jako Microsoft Project či Microsoft Visio. A samozřejmě lze koupit také operační systémy pro PC a pro Windows servery.

Napsat komentář