David Rusňák a firemní filantropie skupiny DRFG

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka nenabízí jen fondy a dluhopisy. Sám zakladatel je velkým mecenášem a rád podporuje rozvoj regionu. Někteří zaměstnanci DRFG také spontánně přispívají na konto Nadace DRFG a její jmění narůstá a stoupá vzhůru jako letadlo. Další se stále přidají. To je velmi silný příklad, působící navenek. Na festivalu Meeting Brno to bylo hodně znát. Na poslední ročník festivalu se skládali ve velké míře přímo lidé pracující pro investiční skupinu DRFG. Ostatně recenze a diskuze dokládají velký úspěch akce.

Nadace DRFG stoupá vzhůru jako letadlo

Od začátku je jasné, že všechno začíná setkáním. Je to dobrá metoda práce i osobní zkušenost lidí z DRFG. Nadace podporuje zmíněný festival Meeting Brno inspirovaný italským festivalem přátelství mezi národy Meeting Rimini. Náplní kulturní akce je hledání a budování mostů se středoevropskými sousedy a hosty. Vše prostě začíná setkáním. Rok smíření s nezapomenutelnou Poutí z Pohořelic až na Mendlovo náměstí byl předzvěstí Meetingu Brno. Atmosféru smíření v Brně se tak podařilo udržet a podpořit.

Úžasný organizační tým a žhavé diskuze

Inspirace z programu Meetingu Rimini, kde se část pořadatelů brněnské akce ocitla po boku tuniského nositele Nobelovy ceny míru 2015 a mnoha globálně významných osobností, byla završena v praxi. Italští přátelé spolu s Rhein-Meetingem Köln, partnerství se skvěle obsazovaným New York Encounter i organizátory meetingů v Barceloně, Madridu, Londýně a Lisabonu, ti všichni byli pomocníky i velkou inspirací. Mezinárodní časopis Tracce zařadil Meeting Brno s komunitou Taize a ženevského centra excelence CERN k velkým příkladům naděje pro Evropu v krizi. Věhlas celé akce je rychlým letadlem či raketou, která šíří jasné poselství.

DRFG a podpora projektů

Investiční skupina DRFG podporuje řadu sociálních, kulturních a sportovních projektů. Pomáhá i konkrétně skutečně potřebným, kteří nemají na jídlo, šaty či kde bydlet. DRFG je podporovatelem domova Horizont v Kyjově pro lidi s těžkým tělesným a mentálním postižením. Podporuje sdružení na pomoc těžce postiženým Ruka pro život v Brně i v Praze. Pomáhá brněnskému Klokánku, místní diakonii i Diecézní charitě Brno, která vydražila nadační deštníky zdobící ulici Českou s výtěžkem darovaným lidem bez domova. Platí i terénního sociálního pracovníka pro nejchudší části Brna.

Napsat komentář