Nestresujte se s neplatícími zákazníky, pojistěte si faktury

Když velké firmě jeden ze stovek zákazníků nezaplatí fakturu, firmu to nejspíš neohrozí. Menší podnikatelé a živnostníci jsou na tom však jinak. Jedna nezaplacená faktura pro ně může znamenat, že nebudou mít peníze na výplaty zaměstnancům, zaplacení nájmu, energií a dalších výdajů. A přesně takovým se vyplatí pojištění faktur.

S pozdním uhrazením faktur se potýká drtivá většina firem i OSVČ, přičemž pro 5 % je častý problém vůbec dostat ze zákazníků peníze. Jen 33 % podnikatelů nemusí problémy s neuhrazenými fakturami ze strany klientů vůbec řešit. A to je poměrně malé číslo.

Záchranu přináší pojištění faktur

Všem, pro které by neuhrazená faktura mohla znamenat problém, vytrhne trn z paty pojištění faktur. Pokud zákazník nezaplatí, odborníci se z něj pokusí peníze vymáhat. A když se to do 90 dnů po splatnosti nepovede ani jim, dostanete 85 % faktury proplacených. Vy se tím zbavíte nejen stresu, že nedostanete peníze, ale i starostí. Fakturu vystavíte a dál už se o věc nestaráte. Online však můžete kontrolovat, v jakém stavu vymáhání platby je.

Zbavíte se rizika v podnikání

Platební neschopnost je možné pojistit u faktur se splatností maximálně 90 dnů, a to u odběratelů z ČR a Slovenska. Pojištění se vztahuje jen na faktury vystavené mezi firmami s IČ, nikoliv na ty vystavené nepodnikatelům. Cena je vždy individuální u každé faktury. Většinou se pohybuje okolo 1-2 % z fakturované částky, nicméně záleží na platební morálce a historii konkrétního dodavatele. Každý dodavatel je totiž před uzavřením pojištění řádně prověřen. Ovšem už jenom fakt, že na splacení faktury někdo dohlíží, přiměje většinu dodavatelů zaplatit včas.

Tuto problematiku řeší služba PojištěnáFaktura.cz, pro klienty INSIA, ČSOB a ČSOB POJIŠŤOVNY je služba přímo přístupná. Ostatním stačí zaregistrovat se. O tom, jak jednoduše pojištění faktur funguje, se přesvědčíte na PojistenaFaktura.cz.

Napsat komentář