Diamant nezbytnost dámských šperků

Dnes jsem se rozhodla napsat o dámských špercích a také diamantech, které se stále těší velké oblibě hlavně u žen, i když ani muži podle mě nezaostávají. Podle mě, by žena měla alespoň jeden diamant, třeba jen malinkatý, vlastnit, nebo si jej půjčit na speciální příležitost. 

Otázkou je spíše, co je onou příležitostí, protože honosné bály se konaly ve středověku a v dnešní době bych si já osobně netroufla vzít diamantovou sadu na žádný ples, ale spíš jen na dobrou večeři v lepší restauraci, na výročí (s mým „zatím jen“ přítelem), a to asi stačí. 

Tyto dražší dámské šperky by se měly nosit opravdu jen výjimečně. Je důležité si uvědomit, kdy se jedná o jedinečnou příležitost a moment, kdy sadu třpytivých vybroušených kuliček vytáhnout. Samozřejmě, že když si ve finále celého looku nasazuji šperky, tak se cítím jako bohyně Afrodita a vyrostu minimálně o 10 čísel. 

Jak se má sbírka dámských šperků rozrostla o diamant

Jen pro upřesnění, nejsme movitá rodina a nevlastním Sweet Josephine, ani diamant Pink Star (viz tento článek), který je nejdražším růžovým diamantem světa. K maturitě jsem však dostala od babičky možnost vybrat si jakýkoliv šperk. A teď babo raď nebo spíš babi raď. 

O dražší dámské šperky jsem se nikdy moc nezajímala. Doma vlastním pouze bižuterii z Larond, falešné perly, pár stříbrných prstýnků, kovové přívěsky na kůži a kožené náramky. Ještě bych ve své šperkovnici od tety určitě našla i natahovací obojek, který jsem nosila ve 14 letech, ale vše si schovávám. 

Trendy se pořád vrací a šperky se dají kombinovat jakkoliv, takže nikdy nic nevyhazuji. Když už mám před sebou šperkovnici, kupovanou zřejmě v Rusku, kde byla teta na výletě, tak bych vám k ní něco řekla. Popravdě jsem hodně přemýšlela nad tím, kde se tetička toulala, když jsem od ní dostala truhlu potaženou červeným semišem s ornamenty tvaru kosočtverce. Budu jí věřit, že to bylo na nedalekém trhu od Rudého náměstí. Každopádně jsem k ní získala vztah až později (myslím ke šperkovnici, tetu miluji nade vše). 

Když tady vidím ty propletené obojky na krk, přemýšlím že si pořídím dlouhou šňůrku, která se váže jako mašle a delší konce visí. Je to i levná záležitost a udělá parádu do hlubokých výstřihů. 

Sleduji, jaké šperky nosí celebrity

Nedávno jsem se dívala na české hvězdy, co nosí na velkolepé události jako například předávání cen, filmový festival apod. Při udílení filmových cen mě nikdy nezklame Aňa Geislerová, která se v oblékání vyzná a ani se šperky netroškaří. Při letošní slavnostní příležitosti měla zapůjčené šperky v hodnotě 2 milionů. Celý článek najdete TADY

Já měla na maturitním plese ty pidi diamanty, o kterých jsem vám už psala a jsou v hodnotě 5000 Kč, což je opravdu směšná cena. Ale babička měla radost, že mi něco koupila a já mohla před všemi machrovat, že to není pouhá bižuterie, ale opravdové diamanty. Pocit to byl, ale příjemný (ne to machrování, ale možnost vzít si na sebe diamanty). 

Máte ve své šperkovnici také nějaký diamant?

 

Napsat komentář