Mých pár tipů na nošení dámských doplňků

Nikdy jsem nebyla moc velký fanoušek všemožných cingrlat, tretek a dámských doplňků obecně. Cíleně jsem doplňky nikdy nekupovala, nejčastěji jsem se k novým kouskům dostala na dovolené, kde zajímavé náušničky nebo náhrdelník posloužily jako upomínkový předmět z cest. Obdivovala jsem svoje kamarádky, které mě vždy uměly překvapit perfektním sladěním bižuterie s outfitem. Samozřejmě jsem se s nimi snažila držet krok, většinou jsem nicméně dopadla tak, že všemožné korálky, prstýnky a oringle (jak říkala náušnicím moje babička) zůstaly ve vychystané kupičce opomenuty v ranním spěchu na nočním stolku. 

Dámské doplňky jsou třešničkou na dortu

Ne, že bych nebyla se svým lookem spokojená i bez doplňků. Ale přiznejme si, proč se nevyladit ještě víc, když ta možnost je. Vhodně zvolený doplněk je neocenitelný, pokud na sebe chcete připoutat více pozornosti a nechat tak vyniknout i poněkud nudný basicový model. V tomhle článku se Vám pokusím přiblížit, na jaké doplňky cílit, pokud jste vůči té nepřeberné paletě možností stejně (ne)citlivá, jako já. Pokud chcete začít rychlým přehledem, mrkněte na tipy na kombinování jednotlivých doplňků. 

Klíčem k úspěchu je praktičnost

Je krásné omotat si několikrát zápěstí dlouhou šňůrou perel, ale ruku na srdce, já si na to teda nevzpomenu. O to spíš si vzpomenu na to, že se mi mnohokrát vybil telefon v nouzi nejvyšší a já neměla sebemenší šanci dozvědět se, kolik je hodin. Od té doby točím několikeré náramkové hodinky, dávám za pravdu své praktičnosti, a navíc minimalizuji šanci, že na ozdobu zápěstí zapomenu. 

HODINKY JAKO ZÁCHRANA PŘI VYBITÉM TELEFONU

Dá se namítnout, že hodinky jsou drahý špás a vytvořit použitelný základ několika kusů zhltne spoustu peněz. Nemusíte ale vždy nakupovat v klenotnictvích. Tady přichází na řadu bazary. V nich naleznete spousty kousků s historickou patinou, u nichž mnohdy stačí vyměnit řemínek, abyste v nich udělaly spoustu parády. Asi není nutné připomínat, že taková akce vyjde levněji a časové náklady rovněž nejsou nikterak vyčerpávající. V tomhle článku naleznete super přehled různých typů hodinek, a může tak posloužit jako vítaná inspirace. Nezapomeňte rovněž na varianty v podobě náhrdelníku, či prstenu. 

POKRÝVKA HLAVY DOKÁŽE LECCOS SCHOVAT

Na vlně praktických tipů budeme pokračovat i v následující části textu. Jednu dobu jsem měla pocit, že jsem asi jediná ženština ve svém okolí, která nemá každé ráno čas na foukanou a dojde občas do práce s vlasy jako vrabčí hnízdo, nebo naopak s mastnými provazci, za něž by se nemusel stydět člen hnutí Hippies po woodstockovém maratonu. Pak jsem ale prohlédla kouzlo mnohých svých kolegyň. Dovedly totiž bravurně manipulovat s pokrývkami hlavy. Tu laškovně uvázaný šátek, tu francouzsky koketní baret. No a v neposlední řadě klobouky. Znáte to tvrzení, že dáma nemusí ve společností snímat klobouk, protože se přece může stát, že nezvládla zaskočit ke kadeřníkovi? Jestli jste ho dosud neslyšely, dobře si ho zapamatujte. 😉 

Pokrývka hlavy není pro každého

Proč ze všemožných pokrývek hlavy vypichuji právě klobouky? Ruku na srdce, šátky jsem opustila společně se svým punkovým lookem, i když jsem si vědoma skutečnosti, že vhodně vetknutý šátek ve vlasech udělá z elegantní ženy elegantní dámu. Možná přijde období, kdy dostanu chuť se k nim na čas vrátit. Po nošení baretů jsem oproti tomu vždy toužila. I po pečlivém aranžmá jsem nicméně vždy zhodnotila, že moje kreace připomíná spíše rádiovku známého hrdiny tradiční komedie Věry Chytilové než materiální připomínku francouzského šarmu. 

Říká se, že ne každému klobouky sluší – já osobně si myslím, že vždy záleží na volbě z konkrétních typů či tvarů. Nezapomeňte vzít v úvahu svůj účes. Z mojí zkušenosti je obtížné zvolit vhodný širák tehdy, když jste v mezifázi mezi krátkými a dlouhými vlasy. Krátkovlásky a dlouhovlásky se nemají čeho bát, pokud se nebojí vyzkoušet více modelů, než najdou ten svůj – začít můžete například tu. Až se jednou probudíte po noci, která zrovna nebyla naplněna déletrvajícím kvalitním spánkem, a tím méně umýváním vlasů, dáte mi za pravdu, že na doplněk v podobě klobouku nelze zapomenout. A abyste do práce stihla přijít včas, přijdou vhod i hodinky! Sebevědomí během celého dne vám dodá i dobře padnoucí spodní prádlo z Miorio. 

Jaké doplňky by podle vás neměly chybět žádné ženě?

 

Napsat komentář