Dopřejte si nezapomenutelnou podzimní dovolenou ve střední Evropě

Spolu s Českou republikou se nabízí Slovensko, Polsko, Německo, Chorvatsko, Rumunsko nebo Maďarsko. Letos je naším favoritem Rumunsko!

Proč dovolenou odložit na podzimní měsíce? Hned z několika důvodů. Třeba proto, že vás nebudou atakovat nesnesitelné teploty. A také proto, že se u památek nebudete tísnit v davech s dalšími turisty. A kam se vydat?

Dovolená v Rumunsku? Proč ne?

Byli jste někdy v Rumunsku? Třeba v Rumunských Karpatech? Svého času jsem tam s partou dobrodruhů kempovala, a to přímo v Transylvánii pod hradem Bran hraběte Drákuly. Dodnes na tuto dobrodružnou jízdu vzpomínám.

Drákulův hrad

Gotický hrad v srdci Transylvánie patří mezi největší rumunská turistická lákadla. I přesto, že je s hrabětem Vladem „Drákulou“ spojován chybně (skutečným sídlem hraběte byl nedaleký hrad Poienari), k němu ročně míří statisíce turistů. Místo to je opravdu magické. Pod hradem například běžně nefungují telefony. Zajímavé je ovšem i bezprostřední okolí hradu, jako například kouzelný zámek Peleš.

Transylvánie a Banát

Krásná je i samotná Transylvánie a oblast zvaná Banát. Oblast plná nádherných luk, hor, jeskyní i hlubokých lesů obývaných medvědy a buvoly. Žije zde také směsice různých národů typických svými svéráznými životními styly.

Rumunská města a vesnice

Rumunsko je také plné zajímavých měst. Příjemný multikulturní nádech mají především města Sibiu (Sibiň) a Brasov (Brašov). Milovníci historie by určitě měli navštívit Konstancu, někdejší působiště básníka Publia Ovidia Nasa. Zajímavá je také Histria s ruinami z řeckého a římského osídlení. I přesto, že Bukurešť si v několika anketách vysloužila označení nejošklivější město Evropy, za návštěvu rozhodně stojí. Především tamní prezidentský palác rozhodně stojí za vidění.

Kde se ubytovat?

S výběrem vhodného ubytování vám pomůže server hotely.cz. Ubytování v Rumunsku, to jsou hotely, penziony, apartmány, motely, hostely i hostince. K dispozici jsou hotely v Brasově, Sibini, Kluži a dalších regionech. Hotely v Bukurešti, Sovatě i Rimatee. Pokud zkrátka plánujete dovolenou, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz.

Napsat komentář