Elektrické koloběžky jako trend moderní doby: Proč si jednu pořídit?

Elektrické koloběžky se v posledních letech staly doslova trendem číslo jedna na našich silnicích a chodnících. Je to hlavně z důvodu, že způsob této dopravy je ekologický, jednoduchý, spolehlivý, levný a rychlý. Jaké jsou tedy hlavní výhody, proč si elektrickou koloběžku také pořídit a vyměnit ji na krátké vzdálenosti za auta?

Životní prostředí

Elektrické koloběžky nevypouštějí emise a spotřebují opravdu malé množství elektřiny, což je skvělé pro kvalitu ovzduší našeho životního prostředí. Více koloběžek tak znamená méně emisí uhlíku. I když by se dalo namítnout, že emise jsou spojeny s výrobou koloběžek, je to ve srovnání s ostatními motorovými vozidly opravdu jen malý zlomek. Když jsme u toho srovnávání, je třeba zmínit také mnohem menší hlučnost, než mají ostatní dopravní prostředky.

Pohyb a rovnováha

elektrokoloběžka dokáže rozhýbat vaše tělo, a navíc se dostanete na čerstvý vzduch. Také je skvělé, že pro udržení své rovnováhy musíte zapojit mnoho svalů, takže tím zároveň procvičujete své tělo. Pokud na koloběžce jezdíte ráno do práce, je to dokonalá ranní rozcvička – do práce tak nebudete jezdit unaveni, naopak budete mít spoustu energie do celého dne.

Ušetříte

S ohledem na to, jakým rapidním růstem prochází v dnešní době ceny pohonných hmot, je cestování na elektrické koloběžce skvělou volbou, pokud hledáte alternativy, kde ušetřit. Samozřejmě, určité pořizovací náklady tu jsou, nicméně ty se vám brzy vrátí, když si spočítáte, kolik ušetříte na benzínu, naftě, či za cestování veřejnou dopravou. Dle odhadů amerického časopisu Wired se provozní náklady elektrické koloběžky rovnají pouhému jednomu procentu provozu automobilu.

A hlavně – cestování na koloběžce je přeci sranda! Už to dávno není zábava pouze pro děti.

Napsat komentář