Elektromotor v autech? Jaké jsou možnosti?

Vývoj ve světě automobilismu jde cestou alternativních pohonů. Co si pod nimi představit? Hlavně ti, že se dnes do vozů instalují i elektromotory. A tak mohou vznikat nová označení, pod kterými si ne každý umí představit to, co znamenají. O jaké jde možnosti?

  • Elektromobil
  • Plug-in hybrid
  • Hybrid

Jak se jednotlivé varianty liší a v čem je jejich specifika? Podívejte se s námi na to, co dnes tento konkrétní svět automobilů nabízí. Dané možnosti a jejich charakteristika vám pomohou lépe se na současném trhu zorientovat.

Elektromobil

Nejprve se podíváme na jasnou klasiku, kterou je právě elektromobil. Jedná se o variantu, která nemá klasický spalovací motor. Tyto automobily jezdí výhradně jenom na elektřinu. A to samozřejmě znamená nutnost je dobíjet. Jejich unikátem jsou hlavně provozní náklady a také to, že jsou ekologické. V budoucnu se očekává, že by mohly na trhu jasně dominovat.

Plug-in hybrid

Poměrně zajímavý směr, který se dá označit jako kombinace klasického vozu a elektromobilu. To proto, že auto má klasickou nádrž a spalovací motor. Stejně tak má i baterie a elektromotor. Ten může být využití ke klasickému pohonu, tak je vžívaný i jako pomocník. Vyžití elektřiny tak má poměrně zajímavý význam. Specifikem daného provedení je i to, že baterie je třeba dobíjet. Podobně, jako je tomu u elektromobilu.

Hybrid

Poslední varianta, která se nabízí, je klasický hybrid. I tady je k dispozici klasický spalovací motor, který je doplněný elektromotorem a bateriemi. Daný motor je však využíván spíše jako pomocník. I proto, že baterie mají spíše menší kapacitu. Tomu odpovídá hlavně fakt, že se nenabíjejí klasicky ze sítě, ale jenom pomocí rekuperace. Do vozu tedy stačí jenom tankovat a k nabíjení dochází automaticky, během samotné jízdy. Jde tedy hlavně o variantu pro toho, kdo hledá cestu k alternativním pohonům.

Napsat komentář