Hry založeny na motorsportu

Díky své obrovské popularitě a tomu, že si motoristické sporty nacházejí fanoušky po celém světě, se tento druh sportů rozmáhá taky do jiných odvětví. Jako při každém úspěšném sportu, vznikají kromě přenosů v televizi a prodeje lístků na závody taky jiné způsoby, jak se na daném sportu dá vydělávat. Nejběžnější je třeba prodej triček a jiného oblečení s logem daného klubu či ligy, nebo různé jiné suvenýry. Tohle v případě motoristických sportů také dobře funguje.

Hodně populární jsou však i hry, které simulují motoristické závody. Tyto hry se zejména mezi mladými lidmi těší opravdu velké oblibě a je tomu tak už po dlouhá léta. Od té doby, co začali počítače a hry na nich tvořit součást životů běžných lidí, bylo vytvořeno velké množství her, které se zaměřují na simulaci závodů, ať už jde o automobily nebo motocykly.

Nfs-mania_need_for_speed_2015_logoSnad nejpopulárnější motoristickou videohrou a počítačovou hrou v celé historii je Need for Speed. Tato série zasáhla několik generací a má vybudovanou opravdu velkou základnu skalních fanoušků. První díl byl vydán v roce 1994 pod názvem The Need for Speed. Po obrovském úspěchu, jaký tato hra zaznamenala, se její výrobce a vydavatel, společnost Electronic Arts, rozhodla pro její pokračování. Neskončilo to však pouze při druhém dílu, no série se stala tak populární, že Electronic Arts téměř každý rok vydává další verzi. Need for Speed tak dnes zahrnuje až 25 her a nic nenasvědčuje tomu, že by tento trend mělo něco zastavit.

Existuje samozřejmě hodně dalších populárních počítačových her, videoher a dokonce i automatů s tematikou motoristického sportu, ale Need for Speed je jednoznačně tou nejpopulárnější. Lidé častokrát řeší otázku, jestli tyto hry nejsou kontraproduktivní a jestli jejich hraní nezpůsobuje, že mladí lidi nedokážou v reálném světě odhadnout své řidičské schopnosti. Těžko posoudit, jestli je toto tvrzení pravdivé nebo ne, zřejmě to však záleží zejména od konkrétního člověka a nelze tento problém posuzovat komplexně.

Dalším velkým oblíbencem na poli počítačových her s motoristickou tématikou je GTA, neboli Grand Theft Auto. Jedná se o sérii her s otevřeným světem, kde je hráč v roli gangstera a jeho úkolem je stoupat v hierarchii gangu. Tím pádem se dopouští velkého množství zločinů, například vražd, loupeží a nelegálních pouličních závodů. Ve hře jsou k vidění i luxusní auta, která byste si pořídili jedině s výhrou v Ruby Fortune Online Casino, pokud vůbec.

Napsat komentář