I vaše miminko může zachraňovat životy

Miminka nejsou jen kouzelná a roztomilá, ale mohou i zachraňovat životy ostatních dětí. A nemusí k tomu dělat nic jiného, než jen nosit plenky Pampers. Za každé prodané balení plenek Pampers totiž daruje společnost Procter & Gamble v rámci své kampaně jednu vakcínu na očkování proti novorozeneckému tetanu. Je to skutečně jednoduché: 1 balení plenek = 1 očkovací vakcína, a ta se zase rovná jednomu zachráněnému životu. Tímto způsobem pomáhá Pampers UNICEFu s bojem proti mateřskému a novorozeneckému tetanu (MNT) již v 19 zemích světa.

Mateřský a novorozenecký tetanus (MNT) postihuje především rodičky a novorozence v nejchudších oblastech světa. Zapříčiňuje ho především špatná hygiena během porodu, jako je například používání nesterilních nástrojů při přestříhávání pupeční šňůry a podobně. Jakmile dojde k nákaze MNT, nedá se již onemocnění léčit a ročně si na celém světě vyžádá život bezmála 50 tisíc novorozeňat. Zjednodušeně řečeno, každých 11 minut zemře na světě nějaké miminko v důsledku infekce MNT.

Díky podpoře mnoha rodin a jejích úžasných miminek se zatím podařilo v rámci spolupráce mezi Pampers s UNICEFem zachránit život zhruba 500 000 novorozených dětí. Díky společné kampani „1 balení – 1 vakcína “ se každou vteřinu očkuje jedna matka i se svým miminkem.

Luwei Pearson, zástupce ředitele pro zdravotnictví v UNICEF říká: „V uplynulých 11 let se nám díky podpoře Pampers a rodičů podařily významné kroky v boji proti této nebezpečné nemoci. Během této doby se snížil počet matek a dětí ohrožených MNT o 50 procent. Nicméně MNT stále ještě ohrožuje život zhruba 67 milionů žen a novorozenců v odlehlejších oblastech nejchudších zemí. Smutná pravda je, že výskytu tohoto onemocnění se dá jednoduše zabránit očkováním, které je však pro řadu rodin nedostupné. Právě proto je naše spolupráce s Pampers tak důležitá – spolu můžeme dosáhnout toho, že bude tato nemoc eliminovaná všude na světě.“

foto_tk_pampers_unicef_2

Letos se na seznam zemí, kde finanční zdroje od Pampers pomohly vymazat MNT, přidaly Niger a Indonésie. Nemoc ale nadále představuje velkou hrozbu v 19ti zemích. Rozšířením přímé kampaně „1 balení – 1 vakcína “ Pampers pomáhá UNICEFu bojovat dál proti této nemoci. To také znamená poskytovat vládám a organizacím přímo v terénu přístup k tomu očkováním, které zachraňuje životy.

foto_tk_pampers_unicef_3

V české republice zahájí kampaň „I vaše miminko může zachraňovat životy“ zpěvačka a spisovatelka Iva Frühlingová, která se stala ambasadorkou kampaně. „Sama jsem se nedávno stala maminkou, a proto jsem velmi ráda, že jsem se do tohoto projektu mohla zapojit. Tato kampaň a spolupráce s UNICEFem je velmi důležitá a potřebná – nejen proto, že nákupem jednoho balení plenek je možné zachránit jeden lidský život. Jako důležitou vnímám i možnost osvěty, aby se širší veřejnost o problému MNT dozvěděla. Máme velké štěstí, že v našich zeměpisných šířkách je toto onemocnění prakticky vymícené, a proto bychom měli pomáhat těm, kteří takové štěstí zatím nemají,“ dodává Frühlingová.

Jak můžeme pomoci?

Akce „I vaše miminko může zachraňovat životy“ startuje právě dnes. Zapojit se do kampaně je velice jednoduché:

*Stačí sdílet fotky vašeho miminka: za každou fotku vašeho miminka, Pampers poskytne prostředky na jedno očkování proti MNT.

*Nákupem balíku Pampers označeným logem UNICEF

*Sledováním/sdílením filmu „Úžasná miminka“

Samozřejmě, že se můžete také stát pravidelným sponzorem UNICEFu. Drobným měsíčním příspěvkem můžete pomoct zlepšit životy těch nejzranitelnějších – miminek.

Přidejte se k nám. Vaše podpora a Pampers s UNICEFem pomáhají zachránit úžasná miminka před infekcí MNT.
www.pampers.com

One thought on “I vaše miminko může zachraňovat životy

Napsat komentář