Individuální kurzy němčiny jako příprava na certifikát Goethe

Výuku němčiny v posledních letech lehce převálcovala moderní španělština nebo japonština, což však neznamená, že by němčina snad byla méně užitečná. Ba naopak. Stále častěji k nám přicházejí studenti, kteří potřebují mít znalost němčiny potvrzenou při ucházení se o práci.

V těchto případech studenti absolvují jednu ze zkoušek Goethe-Institutu, které patří mezi nejuznávanější ale i nejnáročnější zkoušky z němčiny. Co jsou zkoušky Goethe-Zertifikat? Jak se na ně připravit? Proč je při přípravě dobré svěřit se odborníkům a zkusit kurzy němčiny? Čtěte dále náš článek!

Co je Goethe-Zertifikat?

Zkoušky Goethe-Institutu jsou pro všechny, kteří chtějí mít mezinárodní doklad o znalosti německého jazyka. Nejčastěji naši studenti absolvují Goethe-Zertifikat úrovně B2 nebo C1, kterými prokazují, že rozumí širokému spektru náročných textu a významů a orientují se ve všeobecném kulturním životě.

Tento certifikát představuje skvělou příležitost pro všechny, kteří by chtěli pracovat, studovat nebo žít v německy mluvících zemích a chtějí to mít oficiálně stvrzené. V některých případech je to potvrzení nezbytné, například při žádosti o německé občanství nebo práci v některých odvětvích jako je třeba zdravotnictví.

Certifikáty Goethe-Institutu jsou uznávané mezinárodně a těší se vysoké prestiži, protože dokumentují vaše znalosti odpovídající úrovním Společného evropského referenčního rámce, což znamená kvalitu a objektivitu.

Individuální kurz jako nejlepší příprava

Při přípravě na jakoukoliv zkoušku studentům nejčastěji doporučujeme investovat do individuálních kurzů, které jsou pro tyto účely ideální. Výuka v individuálních kurzech němčiny je vám šitá na míru a vysoce flexibilní. Efektivně procvičujete slabší stránky vaší němčiny a systematicky se tak připravujete na samotnou zkoušku.

Skvělou alternativou jsou také online kurzy němčiny, které můžete absolvovat kdekoliv a kdekoliv bez zdlouhavého dojíždění. Z hlediska koncentrace je výuka dokonce efektivnější a můžete využít kvalifikovaných lektorů přímo z německy mluvících zemí.

Samostudium je chvályhodné, ale riskantní

Jak jsme zmínili na začátku, zkoušky Goethe-Institutu jsou jedny z nejuznávanějších, ale i nejtěžších. Proto vždy doporučujeme svěřit se při přípravě do rukou lektorů nebo lektorek, kteří znají nejčastější chyby a dovedou vás individuálně a efektivně nasměrovat.

Samostudium je samozřejmě potřebné a pokud si budete doma opakovat a připravovat se, jste na nejlepší cestě k úspěšnému zvládnutí zkoušky a získání certifikátu.

Investice do jazykového vzdělávání se vám může velice rychle vrátit v podobě skvělé práce nebo povýšení. Pokud jste se tedy rozhodli pustit se do kurzu němčiny, obraťte se na Jazykovou školu PELICAN, která vám může doporučit profesionální lektory, se kterými Goethe-Zertifikat hravě zvládnete!

 

Napsat komentář