Indukční desky patří do moderní domácnosti. Jaké jsou jejich hlavní přednosti?

Stále větší množství domácností volí namísto klasických sporáků moderní indukční desky. Tyto vařiče jsou dnes už poměrně cenově dostupné. Přinášejí řadu výhod, kvůli nimž je dobré o jejich pořízení uvažovat, chystáte-li se na renovaci vaší kuchyně.

Indukce spotřebuje méně elektrické energie nežli sporák

Hlavní devízou, jíž se indukční desky mohou chlubit, je značná úspora elektřiny. Vaření je totiž díky principu elektromagnetické indukce, jež rychle zahřívá předměty (v tomto případě nádobí), vysoce efektivní.

Bezpečné vaření s minimálními nároky na údržbu

Běžné sporáky mají tu nevýhodu, že jsou často zdrojem požárů, což platí hlavně pro plynové sporáky. Indukční varné desky jsou oproti tomu zcela bezpečné. Nejenže se o ně nespálíte, ale také od nich nevzplanou okolní předměty. Proto jsou ideální tehdy, máte-li doma malé děti, u nichž je na bezpečnost potřeba klást skutečně velký důraz.

U indukční desky oceníte rychlou přípravu jídel, ale také pohodlnou a bezproblémovou údržbu. Čištění varné zóny je u indukčních spotřebičů příjemné, neboť nemají žádné záhyby, jako je tomu v případě sporáků.

Nákup indukční desky lze uskutečnit přes internet

Z hlediska dostupnosti jsou na tom indukční desky dnes už také dobře. Neustále se zvyšuje počet prodejců, kteří je nabízejí v mnoha variantách. Dají se tak zakoupit levné i luxusní indukční varné desky. V poslední době roste obliba nákupu indukčních desek online, kdy vás vyjdou mnohdy ještě levněji nežli při pořízení v kamenných pobočkách prodejen, což platí rovněž pro sporáky a další spotřebiče do kuchyně.

Dá se najít nějaká nevýhoda? Je pravdou, že pokud si pořídíte indukční desku, myslete na to, že musíte zvolit vhodný typ nádobí, který bude schopen přijímat teplo z indukce. Vhodným řešením jsou především nerezové hrnce a pánve.

Napsat komentář