Ve strojírenství se bez kalibrů neobejdete

Ve strojírenském segmentu a řemeslné výrobě se používají různé nástroje, kromě měřidel například i kalibry pro kontrolu hotových výrobků. Účelem kalibrů je minimalizovat výrobu zmetků. V následujících řádcích vám prozradíme, s jakými kalibry se setkáte a na koho se obrátit, pokud potřebujete vyrobit atypické pomocníky.

Výrobu zmetků způsobují nevhodný pracovní postup i špatné seřízení stroje. Ve velice krátkém čase tak na problémy přijdete, a tím zvýšíte produktivitu práce a zlepšíte výrobní kvalitu.

Jaké druhy kalibrů existují?

Setkáte se hned s několika variantami. První možností jsou válečkové kalibry, s nimiž zjistíte přesnost rozměrů otvorů. Válečkový kalibr má dobrou a zmetkovou stranu, a tak funguje velice jednoduše. Pokud se do otvoru vejde dobrá strana a zmetková nikoliv, výrobek je v pořádku. V opačném případě by se jednalo o zmetek.

Pro hloubku závitu se zase používají závitové kalibry, mezi které patří například i velice často využívaný kalibr m42×1,5. Závitové kalibry snadno odhalí jakékoliv vychýlení závitu. Další kategorií jsou třmenové kalibry, jež také disponují dobrou a zmetkovou stranou. Samozřejmě vám nesmí chybět ani nastavovací kroužky pro nastavení měřících přístrojů.

Kdo kalibry nabízí?

Jestliže hledáte specialistu na kalibry a měřidla, obraťte se na profesionála jménem Michovský-TOOLS s.r.o., který na trhu působí dlouhá léta. Zabývá se výrobou a prodejem kalibrů či měrek, přičemž standardizované produkty má skladem, a tak objednávky dokáže expedovat během 24 hodin. Objednáte si například kalibry m42×1,5 a můžete je mít do dvou dnů k dispozici.

Michovský-TOOLS s.r.o. kromě jiného nabízí i realizaci atypických měřidel a kalibrů. Slibuje dlouhou životnost, vysokou odolnost a precizní zpracování. Poskytuje také odborné poradenství.

Napsat komentář