Jak efektivně docílit daňových úspor?

Všechny firmy a živnostníci si musejí pečlivě hlídat odvádění daní. V opačném případě jim hrozí mnohdy velké sankce ze strany finančního úřadu, případně dalších orgánů státní správy. Víte ale, že ne vždy musíte platit daně v plné míře? Dá se na nich ušetřit. Jen je potřeba vědět, jak na to.

Zákon o účetnictví i další právní normy, jež jsou aktuálně platné a vydané ve Sbírce zákonů ČR, vám jako podnikatelům umožňují využít různé slevy a bonusy na daních. Docílíte tím úspor finančních prostředků, jež pak můžete využít na další rozvoj svého podnikání.

Orientace v daních bývá pro lidi bez patřičného vzdělání problematická

Je ale pravdou, že není snadné se v oblasti daní zorientovat. Pokud si nejste jisti v kramflecích, je vždy lepší se obrátit na profesionální účetní firmu. Ta vám zajistí nejen odborné vedení účetnictví, ale například i daňovou evidenci v případě, že jste živnostníky.

Kromě toho vám ale pomůže i s daňovou optimalizací. Tento pojem v posledních letech nabral dosti pejorativní nádech. Spojíte-li se však s kvalitní firmou, zajistí vám optimalizaci daní v zákonné míře, aniž by vám hrozilo riziko trestního stíhání za daňové podvody apod.

Využijte možnosti získat slevy na daních a zákonné úlevy

Zásadní výhodou spolupráce s odbornou účetní firmou je i možnost maximalizovat daňové úspory. Existuje řada situací, kdy lze uplatnit slevy na dani a úlevy. Možná o nich dosud ani nemáte tušení, zkušený účetní vám v tomto směru může být hodně nápomocný.

Na koho se obrátit?

A na jaké specialisty se obrátit? Zvolit lze kupříkladu společnost Profitas – daňové poradenství Praha. Firma se zabývá poradenstvím pro celou řadu tuzemských společností. Zároveň jim zajišťuje i kompletní účetní a daňový servis, díky němuž nemusejí zaměstnávat vlastní účetní a šetří tak náklady na zaměstnance.

Profitas nabízí i možnost zajištění odborných auditů. Na jejich základě zjistíte, zda se vaše firma chová ve všech směrech ekonomicky, nebo je možné najít nějaké rezervy, na nichž se dá zapracovat.

Napsat komentář