Jak postupovat při výběru tříkolky a odrážedla pro děti?

Současný trh je vskutku rozmanitý a nabízí nepřeberné množství tříkolek i odrážedel. V okamžiku, kdy začne dítě chodit, odmítne zůstávat v kočárku, a pak jsou procházky zdlouhavé. Urychlete cestu na nákup. Posaďte ratolest na motorku. V následujících řádcích vám prozradíme, kdy je vhodné koupit dětské odrážedlo a kdy naopak zase tříkolku.

Odrážedlo pro děti

Spousta rodičů dělá obrovskou chybu, protože kupuje odrážedlo dítěti ještě předtím, než dokáže samo bez opory chodit. V první řadě by mělo batole zvládnout chůzi po nerovném povrchu bez jakékoliv pomoci, až potom může usednout na odrážedlo. Vývoj chůze je u každého dítěte jiný, a tak někdo zvládne jízdu na odrážedle v roce, někdo až v roce a půl.

Stabilita u odrážedla je velice důležitá, tedy především u toho pro nejmenší ratolesti. Pro začátek sáhněte po modelu se třemi, případně čtyřmi koly. Stejně tak dbejte i na nízkou hmotnost odrážedla, aby s ním dokázalo dítě dobře manipulovat.

V domácím prostředí nachází často uplatnění plastová motorka s plastovými koly, do terénu jsou ideální volbou spíše gumová kola, která jsou tichá a pevná.

Jakmile se začne dítě hrbit při jízdě a kolena bude mít až nad kyčlemi, je čas na výměnu. Odrážedlo pro nejmenší odložte stranou a poohlédněte se po odrážedle vyšším, které však už může mít jen dvě kola, čímž se dítě naučí i lepší stabilitu.

Dětská tříkolka

Dalším vozítkem, se kterým si dítě užije spoustu zábavy, je jednoznačně tříkolka, která je vhodná pro ratolesti, jimž odrážedlo ještě nepřirostlo k srdci. Tříkolky se totiž dají zakoupit i s vodící tyčí, takže ovládáte jízdu vy. Jelikož některé tříkolky disponují bezpečnostními prvky, jsou vhodné i pro děti mladší jednoho roku, nemusí totiž ani šlapat. Batole si jen sedne, vy ho připoutáte a jedete. Tříkolka pro děti je pak lepší než kočárek, protože vaše ratolest se může perfektně rozhlížet po okolí a je to pro ni něco nového.

Dítě se naučí posléze šlapat, což je skvělá průprava na kolo. Bezpečnost je vždy na prvním místě, a proto pořiďte dítěti i vhodnou helmu, jež chrání hlavu při případném pádu.

Odrážedlo pro starší děti

Starším dětem, zhruba od tří let, je dobré pořídit odrážedlo s většími koly a ruční brzdou. Trénovat pak můžete klidně i na kopci, protože dítě se naučí zastavovat před překážkami, a to za pomoci brzdy. Opět se tím připravuje i na kolo jako takové. U větších odrážedel se nabízí i možnost nastavit výšku řídítek a sedadel, tudíž vydrží mnohem déle, klidně až do sedmi let.

Podívejte se do nabídky internetového obchodu MinisterstvoHracek.cz, kde najdete tříkolky i odrážedla pro děti. Cenové rozpětí je široké. Určitě najdete vhodnou variantu i pro vaše dítě.

Napsat komentář