Software jako služba je výhodný i pro malé firmy

Dříve něco nepředstavitelného, dnes realita. Nemusíte platit astronomické částky jen za pořízení softwaru. Platby si totiž můžete rozložit rovnoměrně.

Software na zakázku je především pro malé firmy téměř nedosažitelný. Přece jen se jedná o drahou záležitost. Spousta společností tak v poslední době sází na nový systém – software jako službu.

Možnost i pro malé firmy

Tento model totiž umožňuje nejen malým firmám využít profesionální nástroje za rozumnou cenu. Ještě nedávno ale bylo něco takového téměř nemyslitelného. Pokud chtěla firma špičkový software na míru, musela hned na začátku spolupráce zaplatit vysoký poplatek. Ten zahrnovalo nejen nastavení systému, ale také přidání funkcí podle požadavků klienta.

Další platba pak přišla licence – především za počet uživatelů. Tento způsob se u společností využívá do dnešních dní. Přece jen se pro poskytovatele služeb jedná o nejlepší způsob, jak vydělat co největší množství peněz. To samé platí o uživatelské podpoře, za kterou je taktéž nutné platit. To jsou ale logické sumy, s nimiž se musí každý podnikatel srovnat po svém.

Lepší řízení toku peněz

Model SaaS (software jako služba) dnes umožňuje využít opravdu špičkový software na míru i malým firmám. V konečném součtu sice neušetříte peníze, ale investici rozložíte do několika menších plateb. To znamená, že nebudete muset platit vysokou sumu hned při nákupu softwaru, ale stabilně ve smluvené době. Tyto částky navíc často bývají flexibilní, což je největší rozdíl oproti minulosti. Zpravidla tak záleží jen na vás a vašich vyjednávacích schopnostech, kolik budete měsíčně platit.

Další výhodou je pak kompletní infrastruktura v jednom balení. Nemusíte se tedy stresovat zbytečným počátečním nastavováním nebo vybíráním jednotlivých služeb na základě vašich finančních možností. Z celkového balíčku po instalaci pak můžete používat jen ty služby, které vám budou vyhovovat.

Napsat komentář