Jak si vybrat ideální povlečení

Lehnout si po náročném dni do měkké, čistě povlečené postele. Probouzet se pod povlečením, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Doladit barevným povlečením design celého pokoje… Ano, ten zdánlivě obyčejný obal na peřinu zmůže hodně a je důležité vybrat si ho správně.

Když klasická velikost nestačí

Povlečení dnes koupíte v každém obchodě s bytovými doplňky a jeden by řekl, že jeho pořízení není žádná věda. Nicméně ta, na která v obchodech narazíte, jsou většinou standardních velikostí a padnou pouze na určitý typ peřin a polštářů.

Lidské tělo se ovšem nedá jen tak zaškatulkovat a plno z nás potřebuje povlečení atypických rozměrů. Pro ty, kdo byli obdařeni vyšší postavou, je ideální tzv. prodloužené povlečení. Vyrábí se z prvotřídní bavlny, která je příjemná na dotek, díky výběru kvalitních přízí má dlouhou životnost a je odolná vůči vyšším pracím teplotám. Prodloužené povlečení o rozměrech 140×220 cm je k dostání v celé řadě dezénů, od klasických jednobarevných až po vzory pro romantické duše či do moderních, minimalisticky zařízených ložnic.

Prodloužené bavlněné povlečení LAISA – tyrkysová, foto: RodinneBaleni.cz

Ideální pro páry

Sháníte-li povlečení na manželskou postel, jistě vás zaujme tzv. francouzské povlečení. Tvoří jej pokrývka, pod kterou se pohodlně vyspí dva lidé, a dva obaly na polštáře. Stejně jako atypická jsou i francouzská povlečení (rozměry 200×220) vyrobena z kvalitní bavlny a k dostání v řadě barevných provedení, tak, aby si při zařizování ložnice vybrali i ti nejnáročnější.

Vybírejte stylově

Povlečení tvoří nedílnou součást designu ložnice. Při jeho pořizování myslete na to, jak by měl prostor vypadat jako celek, a podle toho pak zvolte vhodnou barevnou kombinaci a vzor. Je-li místnost sama o sobě výrazná, bývá lepší držet se spíš při zemi a nevnášet do ní nové barevné akcenty, které by mohly působit rušivě. Pokud však máte pokoj spíše v neutrálních barvách, zkuste ho ozvláštnit právě originálním, výrazným povlečením.

Napsat komentář