Paletový vozík: Nedoceněný pomocník nejen ve skladu

Přenášení a převážení nejrůznějších předmětů na většině pracovišť patří mezi každodenní činnost. Ač se to možná nezdá, skoro ve všech provozech se setkáme s přítomností vysokozdvižného nebo paletového vozíku. Právě na druhý jmenovaný se budeme soustředit. Konkrétně se zaměříme jak na elektrické, tak i na ruční modely. Dozvíte se především to, podle jakých kritérií je vybírat.

Elektrické modely pro luxusní přepravu materiálu

Moderní elektrický paletový vozík nabízí luxusní transport jakýchkoli věcí. Obsluha se při práci s ním nijak výrazně fyzicky neunaví. Standardní rychlost se u něj pohybuje do cca 4 km/h, bez nákladu může dosáhnout až na 6 km/hod. Vybírat konkrétní model se vyplatí podle několika důležitých ukazatelů. Pro přehlednost je uvádíme v odrážkách. Jde tedy o tyto aspekty:

– maximálně snadné ovládání,

– ergonomicky tvarovaná rukojeť,

– nástupní plošinka s madly (u některých modelů),

– maximální rychlost,

– nosnost (standardně se pohybuje mezi 1000 až 2000 kg),

– různé varianty pro rovný i nerovný povrch.

Ruční klasika

Jestliže nehodláte do nákupu paletového vozíku investovat vyšší sumy, vyplatí se ruční provedení. I s klasickým vozíkem dosáhnete kýženého cíle. Musí být ale vybaven kvalitními tandemovými výkyvnými pojezdovými koly nacházejícími se ve vidlicích. Dbát je při nákupu nutné především na zdvih. Ten je třeba u nůžkových 800 mm. Dále je důležitá délka lyžin. Standardně bývá 800 až 2000 mm. Není od věci jeho vybavení váhou, případně brzdou. Mnohdy nabízí levně starší paletový vozík bazar.

Dbejte na kvalitu vozíku a servis

Při nákupu se vyplatí vsadit na spolehlivého prodejce majícího ve svém sortimentu značkové modely. Výbornou volbou je společnost SEMAT HB. V nabídce na semathb.cz najdete mimo jiné i vysokozdvižné vozíky. Součástí jejích služeb je také záruční i pozáruční servis a bazar.

Napsat komentář