Jak v zimě snížit spotřebu energií? Zeptejte se energetických poradců

Zvýšené nároky na vytápění a další věci spotřebovávající energie se podepisují pod vysokými účty. Pokud máte dobrý tarif, problém bude pravděpodobně v příliš vysoké spotřebě. Jak si poradit s tímto problémem a jaká úsporná opatření se vám mohou hodit? S pomocí přichází nový internetový projekt, díky kterému budete mít v této problematice lepší přehled.

Proč jsou naše účty za energie vysoké a jak to změnit?

Nevhodné zastaralé spotřebiče, špatné žárovky, přetápění místností, vysoká spotřeba teplé vody a další příčiny vedou k tomu, že naše spotřeba energie je zbytečně vysoká. Náklady je možné snížit díky jednoduchým opatřením, která mohou spočívat ve výměně nehospodárných zařízení. Další možností, jak zlepšit úsporu vody, je omezení koupání a využívání správně nastaveného ohřívače vody. To nám pomůže také s úsporou elektřiny. Existuje mnoho dalších tipů, jak po malých krůčcích snižovat zbytečné výdaje energií.

Nechte si poradit

Internetový projekt E.ON Rádce obsahuje nejenom obecné rady pro snížení nákladů za energie, ale vám umožní položit dotazy odborným energetickým poradcům. Ti vám přesně sdělí, jaká opatření jsou vhodná pro vaše bydlení a na co je dobré si dávat pozor. Často se řeší zejména výměny otopné soustavy, kdy je nesmírně důležité zvolit vhodné řešení pro nejlepší výsledek a znatelnou úsporu v budoucnu. Pokud vás tedy trápí nějaký dotaz v souvislosti s energetikou, obraťte se na příslušné rádce, kteří vám poskytnou informace zcela zdarma. Osobní konzultace s energetickými poradci je dostupná v Brně a Českých Budějovicích. Pokud to máte daleko, můžete je kontaktovat také emailem: poradce@eon.cz nebo telefonicky: 800 773 443.

Praktická rekonstrukce pro snížení nákladů

Úspory energií spočívají také ve vhodném technologickém řešení celého domu. Zateplení fasády, střechy a volba dobře izolujících oken je základním předpokladem pro snížení tepelných ztrát. Nebojte se zeptat na problematiku rekonstrukce a dotace, jakou můžete aktuálně čerpat. Modernizace bydlení bývá finančně náročná, takže každá finanční pomoc se hodí a byla by škoda toho nevyužít.

Napsat komentář