Jak vybrat ochranné sklo pro iPhone?

Smartphony jsou v dnešní době poměrně drahou záležitostí. Neváháme za ně utratit tolik, kolik by stál notebook, protože přes ně koneckonců řešíme prakticky všechno. Telefonujeme, brouzdáme po internetu, přistupujeme k internetovému bankovnictví, nakupujeme, čteme, jsme v kontaktu s přáteli. A právě proto bychom si je měli dobře chránit.

Nemluvíme tu pouze o obalu na telefon, ale také o kvalitní ochraně displeje. Vybíráte-li ochranné sklo, budete stát před nemalou volbou. Které tvrzené sklo iPhone ochrání nejlépe?

Tři hlavní materiály: PET, TPU a sklo

Nejdůležitější vlastností každého ochranného skla je jeho odolnost proti poškrábání. Mělo by odolat poškrábání klíči, nůžkami atd. Výrobci nejčastěji používají tři materiály, a to polyethylenfereftalát (PET), termoplastický polyuretan (TPU) či vrstvené tvrzené sklo. Významný rozdíl mezi PET a TPU spočívá v tom, že TPU je měkké a PET tuhé. Vícevrstvá ochranná skla z tvrzeného skla obsahují různé vrstvy materiálů včetně oleofobního nano povlaku nebo porézního silikonového povlaku. Tyto vrstvy pomáhají předcházet mastným šmouhám a otiskům prstů na obrazovce. Ochrana v podobě tvrzeného skla je považována za tu nejjistější.

Funkce anti-glare

Ochranné fólie a skla bývají vybavená funkcí anti-glare, která v podstatě zajišťuje, že se na obrazovce nebudou tolik objevovat odlesky. Hodí se to zejména za slunného dne, čitelnost obrazovky je pak výrazně lepší. Někdy výrobci nabízí i takové funkce jako křišťálový jas atd. Kvalitní ochrana obrazovky by nikdy neměla narušovat kvalitu displeje vašeho telefonu. Hrozí to zejména u plastových ochranných fólií, které časem ztrácí svou transparentnost. I to je další důvod, proč sáhnout po tvrzeném sklu.

Jste rozhodnutí pro tvrzené sklo? Podívejte se do e-shopu iPouzdro.cz. Na jednom místě tam pořídíte i řemínek na Apple Watch 3 nebo další vybavení pro vaše Apple produkty.

Napsat komentář