Jak vybrat sídlo společnosti, aby byla zvolená adresa skutečným přínosem pro váš byznys? Máme pro vás pár užitečných tipů!

Jak vybrat sídlo společnosti s ohledem na co nejvyšší profit, který vám může jeho využití do budoucna přinést? Pokud snad právě přemýšlíte nad tím, kam umístit oficiální sídlo vaší firmy a chcete si zároveň zajistit nějakou prestižní adresu, nabízí se vám jedno elegantní a zároveň levné řešení. Je jím virtuální kancelář. Že vám tento pojem nic neříká? Nevadí. Přinášíme vám souhrn základních informací na toto téma a také několik zajímavých doporučení, která vám vaši volbu nejspíše usnadní.

Jak vybrat sídlo společnosti s ohledem na prestiž

Prestižní adresa v některém z velkých měst republiky, ideálně pak v Praze, bude jistě na vaší vizitce vypadat působivě. U celé řady lidí, s nimiž při vašem podnikání přijdete do styku a to ať už jako se zákazníky či jako s obchodními partnery, to může bezesporu vyvolat dojem, že se vám jednoduše řečeno daří. Hodnota vaší firmy v jejich očích zkrátka hned při prvním kontaktu poněkud stoupne. A o to tu běží především. Zejména pak v případě, že s byznysem teprve začínáte, můžete tímto způsobem značně usnadnit vstup vaší společnosti na podnikatelské kolbiště.

V posledních letech se u nás většině firem opravdu daří. Zažíváme nebývalou ekonomickou prosperitu a jen málokterý podnik na trhu neuspěje a skončí bankrotem.Tím spíš pro vás může být důležité nějak se odlišit, zkrátka vyniknout nad ostatními a získat alespoň malou konkurenční výhodu. A právě „dobrá adresa“ takovou výhodou bezesporu je.

 

Kdo vám prestižní adresu poskytne?

Existuje dnes celá řada tzv. poskytovatelů virtuálních kanceláří a u některého z nich můžete sídlo pro vaši společnost velice snadno zřídit. Provozovatelé těchto virtuálních sídel si na množství klientů rozhodně nemohou stěžovat. Jejich služby jsou velmi vyhledávané a tak některé adresy, které firmám nabízejí, jsou mírně řečeno již poněkud „přetížené“. A právě na to si musíte dát pozor ve chvíli, kdy budete sídlo pro vaši společnost vybírat.

Sídlit totiž pod jednou střechou třeba s tisícovkou dalších společností není nic, co by vám mohlo zvednout kredit.

A o vylepšení vaší podnikatelské image tu přece mimo jiné běží. Dejte proto přednost méně obsazenému místu v některé z dobrých čtvrtí Prahy, Brna nebo třeba Plzně či Olomouce a vaší snaze po rychlém nabytí určité prestiže to poslouží mnohem lépe, uvidíte.

Nejobsazenější tuzemské adresy

ADRESA POČET FIREM
Rybná 716/24, Praha 4740
Kaprova 42/14, Praha 2849
Jaurisova 515/4, Praha 2077
Lidická 700/19, Brno 1522
Kubelíkova 1224/42, Praha 1516
Revoluční 1082/8, Praha 1291

Význam doprovodných služeb nesmíte podcenit!

Optimálního poskytovatele sídla však nevybírejte pouze na základě zajímavě znějící adresy, kterou vám bude schopen nabídnout, ale též podle rozsahu doprovodných služeb. Jistě, dobrá adresa v lukrativní čtvrti velkoměsta vykoná své, ovšem sama o sobě vám úspěch v podnikání nezajistí.

Je to právě množství a kvalita doplňkových služeb, co dokáže ze zřízení virtuálního sídla učinit skutečně smysluplnou a hodnotnou záležitost!

Abyste se mohli věnovat pouze podstatě vašeho byznysu a nezdržovala vás celá řada podružných záležitostí, vyžadujte od poskytovatele vašeho firemního sídla následující:

A) RECEPCI S VYŠKOLENÝM PERSONÁLEM – zajistí první kontakt všech příchozích s vaší společností

B) POŠTOVNÍ A TELEFONICKÉ SLUŽBY – přebírání a ukládání zásilek, vyřizování či přesměrovávání hovorů atd.

C) KANCELÁŘSKÉ PRÁCE – výpomoc s fakturami, reklamními materiály, přepis či kopírování dokumentů apod.

D) ZASEDACÍ MÍSTNOST – reálnou kancelář pro občasná jednání s klienty či obchodními partnery

Zvučná adresa zvedne kredit, kvalitní služby pomohou snížit výdaje

Při podnikání se s trochou nadsázky počítá doslova každá koruna a tak krom využití vlastních finančních zdrojů možná uvítáte i podporu z nejrůznějších dotačních programů. Svou roli pak pochopitelně hrají též úspory nákladů na provoz vaší kanceláře a ty mohou právě při využití výše zmiňovaných služeb virtuálního sídla dosáhnout měsíčně i mnohatisícových částek.

Z dlouholetých zkušeností mnoha podnikatelů vcelku jednoznačně vyplývá, že umístění sídla firmy do tzv. virtuální kanceláře na „dobré adrese“ jim vesměs přineslo jen samá pozitiva. Za prvé o poznání lepší image, za další plnohodnotné kancelářské zázemí a v neposlední řadě rovněž slušnou porci času i peněz, které by jinak museli vynaložit na zajištění chodu kanceláře vlastními silami. Bylo k tomu však nutné splnit nejprve jeden základní předpoklad. Jaký? Vybrat si solidního poskytovatele sídla společnosti.

Zvládnete to nyní také? Co myslíte?

Napsat komentář