Jak vybrat skladové regály?

Žádný sklad, ať už v logistických areálech, různých provozovnách, restauracích atd., se neobejde bez praktických regálů. Různých systémů je hodně, takže rozhodně máte z čeho vybírat. Díky tomu si uzpůsobíte sklad tak, aby nejlépe vyhovoval vašim potřebám. Na co se při volbě konkrétního modelu soustředit?

Výběr regálů

Ještě předtím, než začnete shánět řešení nejvhodnější pro váš sklad, je třeba ujasnit si několik parametrů. Samozřejmě nejdůležitější je vycházet z vlastností prostoru i skladovaného zboží. Jiné nároky budete mít, chcete-li uskladnit potraviny, odlišné máte-li získat místo pro těžké palety. Jakou nosnost hledáte vy?

Podstatné je zaměřit se na materiál. Ten do velké míry rozhoduje o konečné ceně zboží. Ovšem jen podle pořizovacích nákladů nevybírejte, i když samozřejmě je nutné si předem sestavit alespoň přibližný rozpočet a z něj vycházet. Produkty jsou nabízené v širokém finančním rozpětí.
Zamyslete se mimo jiné, jak moc budou regály ve vašem podniku ohrožené korozí, jestli dané zboží může materiál poškodit atd. Police mohou být plechové, pozinkované, z dřevotřísky, nerezu, plastu… Možností je zkrátka hodně.

V neposlední řadě se při stanovování kritérií zaměřte na potřebnou velikost a celkovou praktičnost.

Mobilní regály

Rozlišujeme také stacionární a mobilní regály. Pokud chcete efektivněji využít kapacitu skladu, volte druhé řešení. Uspoříte prostor. Díky němu můžete sklad využít téměř beze zbytku, protože v bloku mobilních zařízení vám bude stačit je jedna obslužná ulička. Tu díky možnosti posouvání vytvoříte kdekoliv.
Zvolte si řešení, jež bude nejlépe odpovídat vašim potřebám. Nezapomeňte také na logické uspořádání, díky němuž se ve skladu vyznáte. Ušetříte čas a vaše práce, potažmo práce vašich zaměstnanců, bude skutečně efektivní.

Napsat komentář