Jak vymalovat interiér?

Můžete se rozhodnout buď pro prosté vymalování válečkem na jeden odstín. V dnešní době jsou ale velice oblíbené také nejrůznější metody, které Váš byt promění v jedinečný a zajímavě řešený skvost. Můžete si zkusit, tyto techniky buď svépomocí, což ovšem může být časově náročné a kromě toho budete potřebovat nakoupit i pomůcky, které jsou pro vytvoření těchto efektů nutné. Nebo se můžete spolehnout na malířské práce profesionálů, kteří by měli mít tyto techniky osvojené a hlavně i veškeré vybavení. Opravdu šikovní malíři vám mohou na stěnách vytvořit zajímavé efekty. Jednak se může jednat o 3D nátěry. Obvykle jsou na ně zapotřebí speciální válečky, které lze zakoupit i v hobby obchodech nebo stavebních hypermarketech. Jiné efekty, které vytvářejí krásné a zajímavé řešení interiéru pak mohou být uplatněny pomocí speciálních technik nanášení barvy – od tupování, přetírání jednoho odstínu druhým, tahy širokými štětci nebo rozmazávání barvy.
Malování bytu se tak klidně může z nutnosti proměnit v kreativní činnost s jedinečnými výsledky, z kterých Váš interiér vyjde v obdivuhodném novém kabátku. Vždy, když budete chtít vybírat nový odstín barvy pro pokoj, který chcete vymalovat, měli byste brát ohled jednak na jeho využití – každá barva má totiž své unikátní účinky na lidskou psychiku. Například se výrazně nedoporučuje dávat červenou barvu do ložnice nebo ještě hůře, do dětského pokoje, pokud nechcete mít na starosti hyperaktivní dítě.
Správní malíři vám přirozeně vhodnou barvu vybrat pomohou. Nejhorší část malování interiérů patrně není malování samotné, ale příprava, zakrývání nábytku a jeho odsouvání od stěn a následné utírání stříkanců a opětovné stěhování nábytku zpět na své místo. Když narazíte na vstřícné malíře, možná Vám i s touto součástí malování pomohou.

One thought on “Jak vymalovat interiér?

Napsat komentář