Jaké jsou rozdíly mezi konzolemi PlayStation 5 a XBOX Series X?

V současné době herní konzole zažívají obrovský boom. Výrobci však neustále zdokonalují funkce, vylepšují parametry a minimalizují design. Stejně tak je k dostání celá řada příslušenství. Pokud se podíváte na trh s herními konzolemi, o první místo v oblíbenosti se přetahují PlayStation a XBOX. V následujících řádcích se podíváme na PlayStation 5 a XBOX Series X.

XBOX Series X od Microsoftu

Microsoft připravuje novinku XBOX Series X, která je výrazná nejen svým designem, ale také vlastnostmi. Microsoft preferuje jednoduchost, což se podepisuje i na samotné konstrukci konzole. Svým vzhledem XBOX Series X dokonale zapadne do každého interiéru. Zajímat vás však bude, co se nachází uvnitř. Vylepšený hardware slibuje až čtyřnásobný výkon.

XBOX Series X disponuje SSD diskem s kapacitou 1 TB, u něhož oceníte rychlé načítání. V případě potřeby je možné rozšířit disk na dvojnásobnou kapacitu. Microsoft si nechal záležet také na chlazení, které je rovnou tříkanálové, a tím pádem není nouze o špičkový výkon a tichý provoz.

PlayStation 5 od Sony

V příštím roce spatří světlo světa také PlayStation 5 od značky Sony. Připravovaná herní konzole má hráčům poskytnout ještě lepší zážitek z videoher. Zaujme vás elegantním vzhledem a dokonale tenkým tělem.

Co se týče hardwarového vybavení, PlayStation 5 Digital Edition má integrovaný SSD disk, podporuje rozlišení až 8K a HDR, a navíc je vybaven propracovanými reproduktory s technologií 3D Tempest.

Obě herní konzole ještě nejsou k dostání, teprve se začnou prodávat, ovšem můžete si je předobjednat na stránkách prodejců. Předobjednávky jsou již spuštěné a máte jistotu, že po uvedení na trh se vám dostane herní konzole takřka ihned. Tak neváhejte a ponořte se do světa herních konzolí.

Napsat komentář