K základní výbavě do automobilu patří i alkohol tester

Pojďte jezdit bezpečněji a bez sankcí. Pomohou vám k tomu takové autodoplňky, jako je alkohol tester, kamera do auta či autorádio.

Alkohol tester i pro ty, kteří by pod vlivem za volant nikdy nesedli

Kdo není zrovna abstinentem, sem tam se zúčastní nějaké té oslavy, která se zvrhne na soutěž v panácích, kdo si rád dá k jídlu aperitiv, sklenku vína, piva či digestiv, tomu se rozhodně bude alkohol tester do automobilu hodit. Vy ale nepijete? Možná že ne, ale neordinuje vám třeba přítelkyně ve vaší biostravě bylinky namočené ve vysokoprocentním alkoholu? Nebo nejste příznivcem některého s alkoholem vylepšeného nepečeného dezertu? Věřte nebo ne, i z těchto věcí nafoukáte. Alkohol tester je skutečně dobrý pomocník k ruce. A je to i perfektní dárek pro blízké.

Autorádia umí více než jen přehrávat Frekvenci 1

Nechci tím říct, že na nich nenaladíte i jiné stanice, to je samozřejmé. Důležité je si uvědomit, že autorádio je jedním z nejlepších pomocníků do auta proti únavě. Právě ono nás dokáže udržet třeba i v noci v automobilu svěžími. Tedy pokud si nenaladíme nějaký loudavý kanál s uspávači hadů. Dnes jsou praktická zejména autorádia, která mají USB výstup, umí přehrávat hudbu z flash disku, z mobilního telefonu či z tabletu. Pokud máte malé děti, hodí se i možnost přehrávání filmů. Ono zabavit filmem malé caparty je mnohdy k nezaplacení. Oni se věnují filmu, vy nerušeně řídíte.

Kamera do auta nejen jako důkaz

Přemýšlíte nad autokamerou? Kamera do auta je dobrým pomocníkem ve chvíli dokazování viníka nehody a pořizuje si ji stále více řidičů. Rozhodně to však nemusí být její jediná funkce. K palubní kameře lze mnohdy namontovat jako doplněk i couvací kameru. Není to pomůcka pro neschopné. Ti, kteří jsme menší, obéznější, méně pružní, hůře se orientujeme ve zpětných zrcátkách tohoto pomocníka umíme skutečně ocenit. Montuje se na zadní sklo, nebo na víko kufru automobilu. Některé kamery dokonce suplují GPS navigaci. Jenom pozor, v několika málo zemích nejsou autokamery povoleny. A nemusíme ani chodit příliš daleko. Jednu máme hned za rohem – Rakousko. Takže jestliže pojedete na dovolenou do zahraničí, ověřte si po trase, jestli na podobnou nenarazíte.

Napsat komentář