Jaké jsou výhody posuvných dveří?

Chcete něčím ozvláštnit svůj domov a zmodernizovat jej? Vhodnou investicí by mohly být posuvné dveře. Nejen že skvěle vypadají, také vám ušetří mnoho prostoru, pomohou vybudovat bezbariérový prostor či potěší rodiny s dětmi. Výhod mají prostě mnoho.

Posuvné dveře nejsou žádnou novinkou. Zejména s těmi shrnovacími jste se mohli setkat už na počátku 21. století. Dnešní dveře do pouzdra a na stěnu jsou ale daleko pokročilejší – odolnější, tišší a designově propracovanější. Jaké jsou jejich hlavní výhody?

Ušetří místo

Obyčejné dveře se pohybují na pantu, ty posuvné jezdí na kolejnici buď do zdi, nebo podél ní, a tak ušetříte úhel, do nějž by se otevíralo křídlo. Využijete toho nejen v malých místnostech, ale i tam, kde chcete do prostoru ke dveřím dát nějaký nábytek. Pokud si vyberete posuvné dveře na stěnu, nesmíte jen nábytek přirazit až ke zdi, aby se dveře měly kam zasouvat.

Působí elegantně

Prostě a jednoduše mají jakési kouzlo, jímž standardní dveře nedisponují. Když je otevřete, místnost působí větší, a pokud zvolíte prosklenou variantu, prostor bude vzdušný i po jejich zavření. Skleněné posuvné dveře jsou v poslední době velmi oblíbené, ať už z čirého nebo matného skla. Moc hezky na nich vypadají dekorativní samolepky.

Jsou tiché

I standardní dveře se dají otevírat a zavírat tiše, vezmete-li za kliku opatrně. U posuvných je to ovšem jiné. Nikdy se vám nestane, že by je zabouchl vítr, a pokud si zvolíte kvalitního dodavatele, budou po kolejnici klouzat skutečně tiše a bez námahy.

Mají i nějaké nevýhody?

Je jich minimum. Klasické dveře ve všem zcela nahradí. Dobře těsní zvuk i teplo, dají se zamykat. Jedinou nevýhodou může být komplikovaná instalace dveří do pouzdra. Pouzdro je totiž potřeba zabudovat přímo do zdi. U posuvných dveří na stěnu tyto problémy mít nebudete, u shrnovacích rovněž ne.

Napsat komentář