Jaké oblečení může být zdraví škodlivé?

Oděv může přinést nejen zábavu a vzrušení, v některých případech, můžete cítit bolest a dokonce onemocnět. V tomto článku nabízíme informace o nejběžnějších typech oblečení, které mají negativní vliv na naše zdraví.

Skinny jeans

Těsné oblečení, které stlačuje břicho, může způsobit problémy trávicího systému. Tlak v žaludku, známý jako nitrobřišní tlak způsobuje pálení žáhy. Ano i těsné rifle mohou zapříčinit reflux – velmi nepříjemné onemocnění pálení žáhy, které se může podílet na dýchacích problémech u některých pacientů. Proto se nedoporučují nosit nejen těsné kalhoty, ale ani pásky.

Zeštíhlující spodní prádlo

Zeštíhlující spodní prádlo vylepšuje naší postavu, ale žel navíc k tomu, toto tuhé nápravné prádlo stlačuje pobřišnici a to může interferovat s průtokem krve. Výsledkem bývá zánět močového měchýře, bolest břicha, podráždění nervů v přední části stehen.

Taktéž u mužů se mohou vyskytnout zdravotní potíže při nošení přiléhavých oděvů. Příkladně utáhnuté a tvrdé kravaty mohou vést k problémům s krevním oběhem v krku. To bude mít vliv na prokrvení mozku, což způsobí bolesti hlavy nebo bolesti krční páteře.

Pletené a syntetické věci

Kdo z nás alespoň jednou v životě netrpěl s pichlavým svetrem nebo s novou halenkou, kdy nás svědělo celé tělo. Některé typy tkání mohou způsobit podráždění a alergické reakce. Vlna může způsobit alergické reakce u lidí, zejména kontaktní dermatitidu. Neméně nebezpečný je syntetický materiál používaný k výrobě spodního prádla. To může způsobit vyrážky u některých lidí, jako například u nylonu a lycry -živná půda pro kvasinkovou infekci – na rozdíl od bavlny, která umožňuje tělu dýchat.

Podprsenky

Podle jedné nedávné studie, 80% žen nosí špatnou podprsenku. Nejčastější chybou je velikost obvodu pod prsy – ženy rády přeceňují svá prsa a nakupují podprsenky s většími košíčky, a naopak, podceňují obvod pod prsy. Výsledkem je komprese hrudníku, přicházejí bolesti v krku a ramen, bolesti hlavy a bolesti žaludku, a dokonce i podráždění žaludku. Často ženy nejsou ani vědomi toho, že na vině je velikost jejich podprsenky!

Napsat komentář