Jaký rozdíl je mezi obývací stěnou a sestavou?

Zařízení domácnosti určuje nejen váš vkus, ale i trendy v bydlení, a hlavně praktické vlastnosti nábytku. Domov se snažíme vybavit tak, aby nám jeho zařízení život co nejvíc zpříjemnilo a ulehčilo. Nikdo se nechce dvacet let rozčilovat sice s hezkou, ovšem jinak zcela nepoužitelnou skříňkou. Vezměte rozum do hrsti a při nákupu nábytku si vždy uvědomte, k čemu bude daný kousek sloužit. Dominantou obývacího pokoje je stěna, nebo v dnešní době sestava. Určí celý jeho ráz a poskytne úložné prostory pro všechny vaše potřebné i nepotřebné věci. Jaký je rozdíl mezi stěnou a sestavou? A která bude víc vyhovovat vašim požadavkům?

Klasika v podobě obývací stěny

Již po několik generací je v Česku oblíbená obývací stěna. Je to celek, který od sebe neoddělíte, a určuje směr celého obýváku. Funkce sestavné stěny je prostá. Sjednocuje na jednom místě TV stolek, skříňky a poličky. Obýváková stěna poskytuje rafinovaně rozdělené úložné prostory. TV stolek má zabudované průchody pro nevzhledné kabely. Dá se říct, že obývací stěny tvoří velmi učesaný a symetrický dojem. Perfektně se hodí do menších bytů. Místnost opticky zvětší bílá obývací stěna. Tato neutrální barva nechá vyniknout ostatním doplňkům. Můžete si tak dovolit extravagantní sedací soupravu i strakatého ušáka.

Flexibilní obývací sestavy

Sestava oproti stěně poskytuje svému majiteli mnohem větší volnost. Jednotlivé kusy nábytku můžete zakoupit zvlášť. Nemusíte se orientovat na jednu stěnu. Skříně, poličky a stolek lze rozptýlit a jádro obýváku (sedačku, konferenční stolek a TV) situovat na střed. Asi nejlepší využití obývací sestavy najdou ve velkých pokojích kombinovaných s jídelnou, kdy vám nábytek pomůže místnost esteticky rozdělit. Jídelní stoly jsou dokonce součástí některých sestav. Inspiraci, široký výběr a levné obývací stěny nabízí dona-shop.cz.

Napsat komentář