Kompozitní materiál jako alternativa pro kari sítě a roxorové tyče

Technologie postupují, mění svět k lepšímu a přicházejí se stále lepšími řešeními. Platí to ve všech odvětvích včetně stavebnictví. Slyšeli jste už o kompozitních materiálech, jejich výhodách a možnostech využití?

Pojem kompozitní materiál neoznačuje nic jiného než materiál vzniklý ze dvou či více složek. Jejich kombinací vznikne materiál s novými vlastnostmi a žádoucími výhodami. V podstatě nejde o nic nového, příkladem kompozitu je třeba beton kombinující kamenivo a cement. Věděli jste však, že existují i kompozitní alternativy pro roxorové tyče a kari sítě?

Alternativa pro klasické roxorové tyče

Místo konvenčních roxorových tyčí vám poslouží kompozitní roxory Wynytech, jež se vyrábí ze skelného vlákna a impregnují polymerovou pryskyřicí. Dodávají se typicky s průměrem 6, 8 nebo 16 mm. Případně je možné pořídit i další rozměry. Například 5mm kompozitní roxory jsou náhradou za roxor 6 mm. V balení najdete 50 m.

Další variantou jsou pak výztužné tyče ORLITECH BAR od zahraniční společnosti GALEN. Ty se vyrábí z čedičového vlákna, opět platí, že za klasické roxory se vybírá náhrada o menším průměru.

Náhrada typických kari sítí

Co se týče tradičních kari sítí, jako náhrada za ně jsou používány kompozitní sítě od společnosti ORLITECH. Jsou vyrobené z čedičových vláken podobně jako výše zmiňované tyče od stejné firmy. Prodávají se v různých průměrech – 2,2 mm či 3 mm. Balení jsou k dispozici o různých velikostech, opět platí, že např. za standardní kari sítě o drátu 4 mm se používá kompozitní kari síť o drátu 2,2 mm.

Nakupte třeba pohodlně online

Kde kompozitní náhrady za roxory a kari sítě seženete? Poptejte se ve stavebninách ve vašem okolí, a pokud neseženete, vždy můžete nakoupit v e-shopu KMKservis.cz. Jde o internetový obchod KMK stavebnin a železářství s prodejnami v Praze Uhříněvsi a Říčanech u Prahy.

 

Napsat komentář