Koupě, nebo pronájem? Často vítězí pronájem

Sen o vlastním bydlení se mnohým rozplývá jako pára nad hrncem. Obzvláště v největších městech, jakými jsou Praha, Brno, ale i Ostrava, ceny bytů rapidně stoupají. Pro mnohé je tak jediným řešením pronájem.

Jen za poslední čtyři roky vzrostly ceny bytů v Česku o více než čtyřicet procent, což rozhodně není zanedbatelná částka. A realitní makléři varují, že bude hůř!

Nedosažitelné hypotéky

Situaci samozřejmě ztěžuje i nedávné zpřísnění podmínek při poskytování hytoték. Pokud si chcete půjčit na nemovitost, musíte mít naspořeno minimálně 10 procent z její kupní ceny. Čím je samozřejmě tato cena vyšší, tím více penízků musíte mít v prasátku. Hodně lidí je bohužel nemá.

Další zadlužení? Raději ne

Mohou se sice dál zadlužit (dosáhnou-li ovšem na další půjčku), tím ale samozřejmě zvyšují riziko dluhové pasti, do které v případě výpadku příjmů mohou v blízké či daleké budoucnosti upadnout. Vyhráno ale nemají ani v případě, že nezbytných deset procent společnými silami dají dohromady. Dalším strašákem je samotná výše splátek. I nároky na příjmy žadatelů totiž značně vzrostly. Rodina s příjmem pod 30 tisíc korun už například těžko dosáhne na hypotéku ve výši 3 milionů, což je cena menšího bytu v Praze.

Vlastní bydlení? Těžko dosažitelný sen

Když k tomu připočteme daň z nabytí nemovitosti ve výši čtyř procent z kupní ceny, máme před sebou částku, ze které se většině lidí protáčejí panenky. Sen o vlastním bydlení se tak pro mnoho lidí stává nedosažitelným luxusem. Nezbývá jim nic jiného, než jít bydlet k mamince, nebo svou bytovou situaci řešit pronájmem. Ten se při všech propočtech ukazuje jako jedno z nejekonomičtějších řešeních a mnohdy jej volí i rodiny, které by “utáhly” i přísnou hypotéku.

Hledejte na internetu

Vhodné nemovitosti k pronájmu najdete například na internetu. Do vyhledávače zadejte například pronájem bytu Praha nebo pronájem bytu v Praze a můžete vybírat. Nabídka se vám samozřejmě náležitě zúží pokud budete konkretizovat lokalitu na pronájem bytu Praha 4pronájem bytu Praha 5 či pronájem bytu Praha 6. Pak se to bude chtít obrnět notnou dávkou trpělivosti a hledat, dokud nenajdete.

Vybírejte na videobydleni.cz

Nebo tento proces můžete značně urychlit tím, když využijete služeb nějakého zavedeného realitního serveru. S opravdu bohatou nabídkou nemovitostí se setkáte například na videobydleni.cz, jehož hlavní předností je, že své nabízené nemovitosti nabízí formou profesionálně zpracovaných videoprohlídek, ale i virtuálních a 3D prohlídek. Ty vám danou nemovitost představí mnohem lépe než pouhé fotografie, kterými své nemovitosti stále prezentuje většina realitních kanceláří.

Videobydleni.cz šetří vaším časem

Profesionálně zpracovaná videa, kterými diváky navíc provází profesionální makléř, vám nemovitost představí doslova ze všech úhlů doplněných i o osobní názor makléře, který si mnohdy všímá i takových věcí, jež bychom nechali bez povšimnutí. Na osobní prohlídku se tak vydáte v případě skutečného zájmu o daný byt či dům. Zkrátka vám ušetří cestu na obhlídky, ze kterých nic nebude.

Napsat komentář