Kratom dnes koupíte online i v Kratomatu

O kratomu se dnes mluví snad všude. Znají ho především mladí lidé, z nedávného výzkumu vyplynulo, že ho vyzkoušel každý pátý středoškolák. Není divu, sehnat se u nás dá dost snadno, a to ve svých různých podobách.

Slovem kratom se označuje prášek z listů rostliny Mitragyna speciosa. Rostlina roste v jihovýchodní Asii v tropických lesích, někteří nadšenci se snaží ji vypěstovat i v Česku v domácích podmínkách. Možné to je, ale rozhodně se to nevyplatí. Za 100 g kratomu zaplatíte zhruba od 300 do 800 Kč, přičemž ne vždy cena odpovídá kvalitě.

Kde koupit kratom?

Nejjednodušeji v nějakém e-shopu. Vybrat byste si ho měli podle kvality nabízeného kratomu. Poctiví prodejci se rádi pochlubí certifikáty či tím, jak pečlivě si vybírali dodavatele kratomu. Neváhejte si tedy toto ověřit.

Ve větších městech je možné využít také tzv. Kratomaty, tedy automaty na kratom. Například e-shop Kratomuj.cz má dva, a to v Ostravě a Opavě. Ceny v nich jsou stejné jako na e-shopu, prodávají se tam 50g a 100g balení.

Jaký typ kratomu koupit?

Po troše průzkumu rychle zjistíte, že běžně existuje zelený, žlutý, červený a bílý kratom. Někdy se setkáte i se zlatým a hnědým. Vždy jde o prášek ze stejné rostliny, barvy záleží pouze na tom, jak jsou listy zpracovány.

Zelený kratom vzniká po sklizení a usušení čerstvých listů se zelenými žilkami. Červený kratom vzniká tak, že jsou listy před sušením fermentovány na slunci v plastových pytlích. Čím déle se takto fermentují, tím tmavší je výsledná barva, může být až dohněda. Pro bílý kratom se listy sklízí v mladém stavu, kdy je žilnatina světle bělavá, suší se obvykle ve tmě. Žlutý kratom je mixem ostatních druhů kratomů, nejčastěji bílého a zeleného či červeného a zeleného.

Nezbývá tedy než je vyzkoušet všechny. Na Kratomuj.cz je prodávají v baleních již od 10 g.

Napsat komentář