Kratom má spoustu pozitivních účinků

V posledních několika letech se kratom výrazně rozšířil, ostatně není se čemu divit, protože má pozitivní dopad na lidský organismu. V podstatě se jedná o strom, z něhož se získávají listy, které se potom používají k léčebným a rekreačním účelům. Strom pochází z jihovýchodní Asie a narazíte na něj především v Malajsii, Thajsku a Indonésii. Příležitostně se však pěstuje i v jiných zemích.

Historie

Předtím, než vám prozradíme, jaká má kratom účinky, nahlédneme do historie. Tradiční užívání kratomu bylo v jihovýchodní Asii poprvé zaznamenáno v roce 1836, ale pravděpodobně historie sahá ještě dále do minulosti. Kratom se používal od pradávna v Malajsii jako náhražka opia a v Thajsku jako stimulant ke zvýšení pracovního výkonu.

Tradiční použití

V jihovýchodní Asii se čerstvé listy kratomu žvýkaly pro zlepšení výkonu v práci a zmírnění únavy u manuálně pracujících dělníků. Čerstvé i sušené listy se v Malajsii a Thajsku používaly pro vaření čajů na celou řadu onemocnění od cukrovky přes průjem a horečky až po bolesti. Stejně tak se čaj používal na obklad na rány.

Potenciální použití

V první řadě se kratom používá jako stimulant i analgetikum. Průzkumy popisují použití tohoto doplňku při akutní i chronické bolesti, zároveň při abstinenčních příznacích a podobně. Kratom může být nápomocen také jedincům s depresivními a úzkostnými poruchami, poruchami pozornosti a hyperaktivitou. Kratom zlepšuje náladu, v určitém množství bojuje proti nespavosti.

Jestliže je ve vašem hledáčku kratom prodej, stačí se podívat na stránku Kratom World, která existuje rok. Za dobu své existence si vybudovala širokou základnu spokojených zákazníků. Odeslala už tisíce objednávek. Nabízí kvalitní produkty přímo ze samotného srdce Indonésie. Doručení je do jednoho, respektive dvou pracovních dnů. Pokud jste z Plzně, můžete navštívit nejen výdejnu e-shopu, ale i automat.

Napsat komentář